Kierunki studiów GdańskKierunki studiów TrójmiastoStudia GdańskStudia techniczne

Elektronika i telekomunikacja w Trójmieście

Studia na kierunku elektronika i telekomunikacja to doskonała okazja do zdobywania przyszłościowych kompetencji związanych z możliwością podjęcia pracy w firmach branży telekomunikacyjnej, sektora ICT, elektroniki przemysłowej i użytkowej. Sprawdzamy, gdzie można studiować ten kierunek w Trójmieście?

W poszukiwanie ciekawych kierunków technicznych niezawodna jest Politechnika Gdańska. Poznaj kierunek elektronika i telekomunikacja!

Elektronika i telekomunikacja na Politechnice Gdańskiej

To właśnie na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki PG można podjąć naukę na kierunku elektronika i telekomunikacja. Studia gwarantują gruntowne poznanie metod, technik i urządzeń elektronicznych napędzających współczesny świat, bazujący na przesyłaniu oraz przetwarzaniu informacji, sygnałów i danych.

Studia realizować można w ramach dwóch strumieni. Jeden dotyczy telekomunikacji a drugi elektroniki.

Przed absolwentami kierunku rysują się ciekawe perspektywy zawodowe:

  • praca w firmach branży telekomunikacyjnej, sektora ICT, elektroniki przemysłowej i użytkowej
  • konstrukcja systemów elektronicznych, integracja systemów o różnych standardach sprzętowych i interfejsowych
  • praca związana z realizacją układów i urządzeń optoelektrycznych, systemów mikroelektrycznych, rejestracji i przetwarzania oraz szeroko pojętej transmisji danych
  • firmy związane z gospodarką morską, wytwarzające specjalistyczne oprogramowanie telekomunikacyjne, zajmujące się nowoczesnymi usługami telekomunikacyjnymi, a także operatorzy sieci komórkowych oraz stacje radiowe i telewizyjne

Studia elektronika i telekomunikacja na Uniwersytecie Morskim w Gdyni

Uczelnia proponuje inżynierskie studia na kierunku elektronika i telekomunikacja ze specjalnością elektronika morska.

Absolwenci kierunku elektronika i telekomunikacja są przygotowani zarówno do pracy na statkach morskich w charakterze oficerów radioelektroników, jak również do podejmowania zadań inżynierskich z zakresu elektroniki i telekomunikacji w przedsiębiorstwach pracujących na potrzeby gospodarki morskiej oraz regionu.

Absolwent studiów I stopnia kierunku elektronika i telekomunikacja o profilu praktycznym (EM I stopień) posiada kwalifikacje uprawniające do pracy na stanowiskach inżynierów elektroników, projektantów układów, urządzeń i systemów elektronicznych oraz telekomunikacyjnych w zakładach produkcyjnych i usługowych.

Jednocześnie przy spełnieniu wymagań określonych rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie świadectw operatorów urządzeń radiowych, uzyskuje kwalifikacje uprawniające do pełnienia na statku morskim funkcji oficera radioelektronika drugiej klasy, posiadając kompetencje zgodne z wymaganiami Konwencji STCW IMO na poziomie operacyjnym.

Kierunek elektronika i telekomunikacja w Trójmieście

Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków technicznych – sprawdź naszą stronę studia techniczne Gdańsk. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: Studia techniczne w Polsce. Dla tych, którzy interesują się informatyką odpowiednie informacje na stronie studia informatyczne Gdańsk.

Czytaj także:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Gdańsku/ w Trójmieście.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Gdańsku i woj. pomorskim:

Studia w Gdańsku

Kierunki studiów w Gdańsku

Rekrutacja na studia w Gdańsku

Uczelnie Gdańsk

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia