Kierunki studiówKierunki studiów GdańskStudia GdańskStudia humanistyczne

Etnologia – Uniwersytet Gdański

Chcesz poznać i zrozumieć inne kultury? Interesuje Cię komunikacja międzykulturowa? Wybierz kierunek etnologia na UG!

Etnologia (antropologia kulturowa) na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Gdańskiego to studia, dzięki którym poznasz i zrozumiesz inne kultury. Będziesz też dobrze orientować się w mechanizmach rządzących współczesnym światem. Zyskasz szerokie humanistyczne wykształcenie oraz konkretne umiejętności praktyczne – kontaktu i pracy z ludźmi, komunikacji międzykulturowej, krytycznej analizy oraz jakościowych badań społecznych.

Atutem studiów są zajęcia ze specjalistami, którzy bezpośrednio badają Indian Amazonii, Aborygenów australijskich, ludy Nowej Gwinei, Afryki Wschodniej, ale także Basków w Hiszpanii czy Kaszubów na Pomorzu. We współczesnym wielokulturowym świecie umiejętność porozumienia się z ludźmi o odmiennej kulturze, religii czy obyczajach, jest ważnym atutem.

Absolwent etnologii (antropologii kulturowej) zyskuje unikalny zestaw umiejętności cenionych na rynku pracy: potrafi analizować i prezentować dane, projektować i przeprowadzić badania społeczne, pozwalające zrozumieć ludzi i ich potrzeby. Potrafi pracować z tekstem, jest kreatywny i otwarty. Wie, jak rozmawiać z ludźmi, potrafi pracować w zespole, rozumie znaczenie różnic kulturowych.

Takie umiejętności pozwalają absolwentowi etnologii na podjęcie pracy w rozmaitych obszarach, m.in. w:

  • instytucjach kultury,
  • międzynarodowych agendach pomocowych,
  • agencjach marketingowych badających rynek,
  • w ośrodkach badań opinii publicznej i zachowań konsumenckich.

Strona kierunku: ETNOLOGIA , Uniwersytet Gdański

Dowiedz się więcej o studiach, kierunkach, rekrutacji – Uniwersytet Gdański

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia humanistyczne Gdańsk. Interesujesz się naukami humanistycznymi, chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobaczstudia humanistyczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Gdańsku.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Gdańsku i woj. pomorskim:

Studia w Gdańsku

Kierunki studiów w Gdańsku

Rekrutacja na studia w Gdańsku

Uczelnie Gdańsk

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia