Farmacja – studia w Krakowie

Przeglądasz medyczne kierunki studiów w Krakowie? Jeśli szczególnie interesuje Cię chemia, to farmacja wydaje się być w tym przypadku doskonałą propozycją.

Farmacja – studia jednolite magisterskie o profilu medycznym, które proponuje Uniwersytet Jagielloński, cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Program kształcenia na tym kierunku jest efektem wielowiekowej tradycji uniwersyteckie połączonej z kreatywnym i nowoczesnym podejściem do nauk farmaceutycznych. Uwzględniono w nim zarówno potrzeby rynku pracy, jak i zmieniające się oczekiwania wobec farmaceutów. Nacisk położono na rozwój kompetencji niezbędnych w przyszłej pracy zawodowej takich jak: zapewnienie skutecznej i bezpiecznej farmakoterapii, pełnienia roli lidera w zespołach badawczych oraz poszukiwanie nowych rozwiązań terapeutycznych.

Absolwenci i absolwentki farmacji są przygotowani do pracy w aptece ogólnodostępnej i szpitalnej, instytucjach publicznych i prywatnych działających w systemie ochrony zdrowia, wytwórniach produktów leczniczych, suplementów diety, wyrobów medycznych, kosmetyków, instytucjach naukowo-badawczych działających w obszarze nauk medycznych i farmaceutycznych, instytucjach kształtujących gospodarkę lekową państwa, jednostkach kontrolno-pomiarowych zajmujących się kontrolą produktów leczniczych, wyrobów medycznych, suplementów diety i innych produktów.

Uczelnie prowadzące kierunek farmacja w Krakowie

Więcej informacji o kierunkach medycznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia medyczne Kraków. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z medycyną, zdrowiem i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia medyczne w Polsce.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Krakowie:

Studia w Krakowie

Kierunki studiów w Krakowie

Rekrutacja na studia w Krakowie

Uczelnie Kraków

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia