Kierunki studiów PoznańnewStudia filologiczneStudia PoznańTOP PoznańTop studia

Filologia angielska w Poznaniu

Na kierunku filologia angielska kształci się wysokiej klasy filologów znających język angielski na najwyższym poziomie. Studia anglistyczne w Poznaniu to propozycja kilku uczelni. Najbardziej prestiżowe w skali całego kraju oferuje Uniwersytet im. Adama Mickiewicza (UAM). Prym wśród uczelni niepaństwowych należy do specjalistycznej, filologicznej Wyższej Szkoły Języków Obcych w Poznaniu.

Filologia angielska na UAM

Wydział Anglistyki UAM na kierunku filologia angielska kształci ludzi przygotowanych do podejmowania nowoczesnych wyzwań, którzy posiedli umiejętność poszerzania i samodzielnego uzupełniania wiedzy, a ich narzędziem pracy jest lingua franca współczesnego świata.

Absolwenci nabywają zdolność do ponadkulturowej i pozbawionej uprzedzeń komunikacji, otwartość na inne języki, wielojęzyczność, przekonanie o równości społeczeństw poprzez równość języków i kultur; charakteryzują się łatwością nawiązywania kontaktów z całym światem, tolerancją, szacunkiem dla ludzi poprzez szacunek dla języka i kultury.

Specjalności

  • Teatr i dramat krajów angielskiego obszaru językowego,
  • Specjalizacja ogólnoakademicka,
  • Specjalizacja nauczycielska,
  • Specjalizacja tłumaczeniowa,
  • Specjalizacja celtycka,
  • Specjalizacja południowo afrykańska.

Jakie perspektywy pracy po studiach odsłania UAM w opisie kierunku. Przeczytaj:

Absolwenci filologii angielskiej są otwarci na interdyscyplinarność – w nauce, edukacji i przygotowani do konkretnych zawodów. Kształcimy nowoczesnych humanistów w zakresie języka, literatury i kultury, zdolnych do współpracy w grupie i otwartych na wiedzę z wielu dyscyplin bez sztucznych podziałów i barier; zdolnych do pracy dla dobra otoczenia społecznego – w nauce, edukacji, medycynie, mediach, biznesie, polityce i wielu innych dziedzinach współczesnego świata.

W postępowaniu rekrutacyjnym liczą się dwa przedmioty. Najbardziej język angielski (pisemny i ustny) oraz język polski.

Anglistyka na WSJO w Poznaniu

Anglistyka we WSJO cieszy się największą popularnością wśród kandydatów na studia językowe. To zrozumiałe, ponieważ znajomość języka angielskiego stanowi bezwzględny atut w zdobyciu interesującej pracy w edukacji, biznesie, dyplomacji, turystyce i w wielu innych dziedzinach opartych o kontakty międzynarodowe.

Anglistyka to nie tylko nauka języka obcego. Uczelnia kładzie nacisk na poprawność gramatyczną, płynną wymowę i rozwój słownictwa. Umiejętności te wzbogacone są nauką oraz przedmiotami z zakresu kultury i literatury danego kraju.

W ramach filologii angielskiej WSJO oferuje naukę drugiego języka obcego. Do wyboru: niemiecki, hiszpański, francuski na różnych poziomach zaawansowania, również od podstaw. Znajomość dwóch języków pozwoli Ci zdobyć wysoko cenione na rynku pracy umiejętności.

Dowiedz się więcej o propozycjach studiów anglistycznych w Poznaniu.

Kierunek filologia angielska w Poznaniu

O wymienionych na tej liście kierunkach dowiedzieć się możesz więcej dzięki stronie Studia filologiczne Poznań. Szukasz innych propozycji, poszukujesz dla siebie atrakcyjnej alternatywy na polskich uczelniach – zobacz – studia filologiczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Poznaniu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Poznaniu:

Studia w Poznaniu

Kierunki studiów w Poznaniu

Rekrutacja na studia w Poznaniu

Uczelnie Poznań

Udostępnij

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia