Kierunki studiówKierunki studiów PoznańStudia ekonomiczneStudia Poznań

Finanse, audyt, inwestycje – Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Finanse, audyt, inwestycje na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu to nowoczesny i unikatowy kierunek studiów, przygotowany dla studentów zainteresowanych zgłębianiem tajników analizy finansowej, rachunkowości, audytu i podatków oraz inwestycji finansowych. Absolwenci kierunku są głównymi księgowymi, audytorami, biegłymi rewidentami, doradcami podatkowymi, finansowymi, czy analitykami rynku finansowego.

Na kierunku Finanse, audyt, inwestycje oferowane są cztery specjalności: bankowość i pośrednictwo finansowe; finanse, audyt, podatki; kontrola finansowa i rachunkowość, ubezpieczenia i zarządzanie ryzykiem.

W programie studiów tego kierunku położono nacisk na wiedzę z zakresu funkcjonowania gospodarki, rynków i instytucji finansowych, a także na umiejętności studentów w zakresie myślenia analitycznego i podejmowania racjonalnych decyzji (biznesowych, inwestorskich, społecznych) oraz na rozwój kompetencji społecznych studentów, takich jak współpraca, przywództwo oraz dążenie do uczenia się przez całe życie. Ponadto, w procesie kształcenia na kierunku finanse, audyt i inwestycje szczególny nacisk kadzie się na znaczenie innowacyjności podmiotów z sektora prywatnego i publicznego.

Absolwenci kierunku są pracownikami:

  • instytucji finansowych (banków, zakładów ubezpieczeń, funduszów inwestycyjnych i in.),
  • uczestnikami rynków finansowych, brokerami, audytorami, biegłymi rewidentami,
  • pracownikami działów finansowych przedsiębiorstw,
  • doradcami podatkowymi, finansowymi, analitykami rynku finansowego.

Strona kierunku: FINANSE, AUDYT, INWESTYCJE , Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

ZOBACZ RÓWNIEŻ: UNIWERSYTET EKONOMICZNY W POZNANIU – REKRUTACJA NA STUDIA

Poznaj inne propozycje kierunków: Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Materiały: opis kierunku na stronie Uczelni

Więcej informacji również o innych kierunkach ekonomicznych np. finansach i rachunkowości, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia ekonomiczne Poznań. Interesujesz się ekonomią, finansami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce? Sprawdź stronę studia ekonomiczne w Polsce.

CZYTAJ TAKŻE:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Poznaniu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Poznaniu:

Studia w Poznaniu

Kierunki studiów w Poznaniu

Rekrutacja na studia w Poznaniu

Uczelnie Poznań

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia