Kierunki studiówKierunki studiów WarszawaStudia ekonomiczneStudia WarszawaStudia z zarządzania

Finanse biznesu i rachunkowość – Uniwersytet Warszawski

Na kierunku finanse biznesu i rachunkowość zdobędziesz podstawowe kwalifikacje w zakresie zarządzania finansami przedsiębiorstw i instytucji.

Studia pierwszego stopnia na kierunku Finanse biznesu i rachunkowość, które prowadzi Uniwersytet Warszawski (Wydział Zarządzania UW), mają na celu wykształcenie absolwenta znającego metodologię badań i terminologię w zakresie dyscypliny nauki o zarządzaniu i jakości oraz w dyscyplinach uzupełniających, jak ekonomia i finanse, nauki prawne oraz w szczególności, dla zarządzania finansami i rachunkowości.

Celem programu jest przekazanie wiedzy o podstawowych zasadach tworzenia i rozwoju różnych form przedsiębiorczości i przygotowanie absolwenta do działania w sposób przedsiębiorczy.

Studia mają wykształcić absolwenta posiadającego umiejętności i kompetencje do rozpoznawania, diagnozowania i rozwiązywania problemów związanych z decyzjami finansowymi w organizacji i zarządzaniem instytucjami oraz do określenia wpływu otoczenia: technologicznego, społecznego, politycznego, prawnego, ekonomicznego i ekologicznego, na decyzje finansowe, funkcjonowanie organizacji i całej gospodarki.

Celem programu jest wykształcenie absolwenta posiadającego umiejętności samodzielnego i zespołowego przygotowania opracowań, dotyczących zarządzania finansami w organizacjach, rachunkowości, zarządzania instytucjami finansowymi i strategii instytucji finansowych oraz komunikatywnego ich przedstawiania w języku polskim i angielskim. Studia przygotują do samodzielnego uczenia się i aktualizowania wiedzy oraz do przestrzegania zawodowych standardów etycznych.

Specjalności:

  • Rachunkowość przedsiębiorstwa
  • Bankowość i instytucje rynku finansowego
  • Finanse przedsiębiorstwa
  • Podatki i finanse publiczne

Perspektywy zawodowe – absolwent może podjąć zatrudnienie m.in. w:

  • przedsiębiorstwach sektora finansowego (bankach, zakładach ubezpieczeń, domach maklerskich, towarzystwach funduszy inwestycyjnych),
  • sektora niefinansowego prywatnego (np. przedsiębiorstwach o różnej skali działalności), zarówno produkcyjnych, jak i usługowych,
  • instytucjach sektora publicznego (np. w instytucjach administracji rządowej i instytucjach sektora publicznego).

Wśród potencjalnych stanowisk pracy znajdują się: księgowy, analityk bankowy, analityk ubezpieczeniowy, analityk rynkowy, analityk finansowy, itp. Absolwent studiów pierwszego stopnia wykonuje na tych stanowiskach pracę mniej zaawansowaną, wymagającą podstawowej wiedzy i umiejętności (np. jako asystent głównego księgowego, młodszy referent, młodszy specjalista, itp.). W celu zapewnienia awansu zawodowego, będzie musiał rozwijać swoje kwalifikacje podejmując kursy, studia podyplomowe lub studia II stopnia.

Strona kierunku: FINANSE BIZNESU I RACHUNKOWOŚĆ , Uniwersytet Warszawski

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia ekonomiczne Warszawa. Interesujesz się ekonomią, finansami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce? Sprawdź stronę studia ekonomiczne w Polsce.

Czytaj również

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Warszawie.

Studia w Warszawie

Kierunki studiów w Warszawie

Rekrutacja na studia w Warszawie

Uczelnie Warszawa

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia