Fizyka techniczna – Politechnika Wrocławska

Kierunek Fizyka techniczna prowadzony przez Wydział Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej, przyporządkowany jest do dyscypliny Nauki fizyczne z kompetencjami inżynierskimi.

Na kierunku prowadzone są dwie specjalności: Fotonika i Nanoinżynieria. W ramach Fotoniki studenci uczą się projektowania i obsługi urządzeń optoelektronicznych, technik światłowodowych oraz konstrukcji czujników optycznych. Natomiast w ramach Nanoinżynierii – projektowania, wytwarzania i badania nanostruktur do zastosowań w zakresie telekomunikacji oraz czujników bezpieczeństwa, ochrony środowiska i medycyny. Ponadto, studenci obu specjalności otrzymują gruntowną wiedzę w zakresie podstaw fizyki klasycznej i kwantowej, matematyki wyższej i metod matematycznych oraz technik informatycznych i metod numerycznych stosowanych w fizyce i naukach pokrewnych, podstaw nanoinżynierii i fotoniki.

Dodatkowo, na kierunku Fizyka techniczna studenci uczą się budowy i obsługi stanowisk wykorzystywanych w pomiarach optycznych oraz optoelektronicznych. Kierunek Fizyka techniczna na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej został uznany przez Polską Komisję Akredytacyjną jako wyróżniający.

Poznaj inne propozycje kierunków:

Studia ścisłe Wrocław
Studia techniczne Wrocław
Politechnika Wrocławska

Materiały: opis kierunku na stronie Uczelni

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia