Kierunki studiów WarszawaStudia medyczneStudia Warszawa

Higiena stomatologiczna w Warszawie

Studia na kierunku higiena stomatologiczna przygotowują studenta do pełnienia roli członka zespołu stomatologicznego oraz przygotowują absolwenta do wykonywania zabiegów profilaktyczno-leczniczych na zlecenie lub pod nadzorem lekarza dentysty. Studia dla kandydatów przygotował Warszawski Uniwersytet Medyczny.

Program zajęć na studiach higiena stomatologiczna na WUM obejmuje zakres nauk podstawowych np. anatomię, histologię z embriologią i podstawy immunologii oraz zakres bezpieczeństwa i higieny pracy.

Studenci wykorzystując zdobytą wiedzę teoretyczną uczą się w praktyce, jak wygląda organizacja pracy placówki stomatologicznej, prowadzenie dokumentacji medycznej, realizacja zadań z zakresu edukacji prozdrowotnej i promocji zdrowia.

Student w toku studiów poznaje zasady przygotowania stanowiska pracy w gabinecie, w którym udzielane są świadczenia w zakresie wszystkich specjalności stomatologicznych, poznaje obsługę odpowiedniego sprzętu i aparatury oraz wdraża się w prowadzenie działalności administracyjnej.

Co po studiach?

Absolwent kierunku higiena stomatologiczna może podjąć zatrudnienie:

  • jako członek zespołu stomatologicznego w gabinetach dentystycznych publicznych i niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej,
  • w prywatnych gabinetach dentystycznych,
  • w gabinetach profilaktyki zdrowotnej dedykowanych uczniom szkół różnego szczebla

Osoba, która ukończyła studia na kierunku higiena stomatologiczna może również podjąć studia II stopnia na kierunku zdrowie publiczne.

Kierunek higiena stomatologiczna w Warszawie

Więcej informacji o kierunkach medycznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach dowiesz się na stronie: studia medyczne Warszawa. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z medycyną, zdrowiem i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia medyczne w Polsce.

CZYTAJ TAKŻE:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Warszawie.

Studia w Warszawie

Kierunki studiów w Warszawie

Rekrutacja na studia w Warszawie

Uczelnie Warszawa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia