Kierunki studiów RzeszówStudia informatyczneStudia Rzeszów

Informatyka na Politechnice Rzeszowskiej

Jeśli planujesz wybrać studia informatyczne w Rzeszowie i chcesz rozpocząć naukę w nowym roku akademickim – dowiedz się więcej o kierunku Informatyka, który proponuje kandydatom Politechnika Rzeszowska. Studenci mają do wyboru trzy specjalności.

Ukończenie kierunku informatyka pozwala uzyskać wiedzę i umiejętności w zakresie: samodzielnego rozwiązywania podstawowych problemów informatycznych, przygotowania, realizacji i weryfikacji projektów informatycznych, praktycznego posługiwania się narzędziami informatycznymi i biegłością w programowaniu, technicznych aspektów obsługi sprzętu informatycznego i oprogramowania, szybkiego adaptowania się do dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości informatycznej.

INFORMATYKA – studia inżynierskie I stopnia – 3,5-letnie – stacjonarne i niestacjonarne (zaoczne)

Specjalności:

  • Inżynieria systemów informatycznych,
  • Inżynieria systemów złożonych
  • Informatyka w przedsiębiorstwie.

Studenci kierunku informatyka mają możliwość nabycia praktycznych umiejętności z zakresu: programowania w języku asemblera, C, C++, Java, mikroinformatyki, inżynierii systemów informatycznych, technologii internetowych, grafiki komputerowej i animacji, tworzenia baz danych w bogato wyposażonych pracowniach komputerowych.

Program studiów umożliwia przyszłemu inżynierowi zdobycie zarówno teoretycznej jak i praktycznej wiedzy oraz opanowanie warsztatu niezbędnego w pracy również dzięki możliwości zdobycia w ramach zajęć certyfikatów firm: Alcatel-Lucent, Microsoft, Oracle, IBM.

Absolwenci kierunku informatyka znajdują zatrudnienie praktycznie we wszystkich dziedzinach gospodarki, administracji i zarządzania, w firmach komputerowych zajmujących się zarówno oprogramowaniem, projektowaniem, utrzymaniem i sprzętem, oraz rozwojem systemów informacyjnych zarządzania w przedsiębiorstwach.

Z pewnością, kończąc studia pierwszego stopnia na kierunku informatyka będziesz inżynierem z wykształceniem ogólnym i wiedzą techniczną, umiejętnościami i nawykami ułatwiającymi Ci dalszy rozwój kwalifikacji w zakresie informatyki.

Nabędziesz wiedzę i umiejętności w zakresie: tworzenia oprogramowania narzędziowego i systemowego, projektowania kompletnych systemów informatycznych, zadaniowych lub obiektowych, realizacji prototypu systemu, układu sieci komputerowych, opracowania oprogramowania będącego protokołem sieciowym, interfejsem komunikacyjnym czy oprogramowaniem narzędziowym.

Strona kierunku: INFORMATYKA , Politechnika Rzeszowska

Zobacz również: Politechnika Rzeszowska

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia informatyczne Rzeszów. Jeśli interesujesz się informatyką, nowoczesnymi technologiami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia informatyczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Rzeszowie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Rzeszowie:

Studia w Rzeszowie

Kierunki studiów w Rzeszowie

Rekrutacja na studia w Rzeszowie

Uczelnie Rzeszów

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia