Informatyka – Uniwersytet Wrocławski

Informatyka na Uniwersytecie Wrocławskim to wszechstronne wykształcenie i umiejętności praktyczne uzyskane podczas licznych zajęć ze specjalistami z firm informatycznych oraz praktyk w renomowanych firmach.

Na studiach nauczysz się ponadczasowych podstaw informatyki, algorytmicznego myślenia, analizy problemów i precyzji w myśleniu. Nowe technologie są ważne, ale błyskawicznie zmieniają się i dezaktualizują. Natomiast zrozumienie mechanizmów działania oprogramowania, rozumienie matematyki i posługiwanie się nią w zagadnieniach informatycznych będą Ci zawsze pomocne ­bez względu na to, jaką ścieżkę wybierzesz po studiach.

Uczelnia zapewnia elastyczny program studiów. Poza kilkoma obowiązkowymi przedmiotami wprowadzającymi do ścisłego matematycznego myślenia o informatyce, możesz wybierać kursy, które Cię interesują i sam zbudować własny tok studiów.

Na tym kierunku możesz wybrać jedną z dwóch ścieżek studiowania: studia licencjackie 3-letnie lub inżynierskie 3,5-letnie. Po ich ukończeniu naukę kontynuować możesz na studiach magisterskich odpowiednio 2-letnich lub 1,5-rocznych.

Absolwenci informatyki na UWr nie szukają pracy – to praca ich szuka. Sami wybierają pracodawców, bez problemów znajdują ciekawe i dobrze płatne stanowiska w Polsce i za granicą. Szybko awansują, często pełnią funkcje kierownicze lub zakładają własne przedsiębiorstwa.

Poznaj inne propozycje kierunków:

Studia informatyczne Wrocław
Studia techniczne Wrocław
Studia ścisłe Wrocław
Uniwersytet Wrocławski

Materiały: opis kierunku na stronie Uczelni

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia