Informatyka w Siedlcach

Interesują Cię studia informatyczne w Siedlcach? Zastanawiasz się jakie siedleckie uczelnie wyższe mają w swoich ofertach kierunek informatyka?

Gdzie studiować kierunek informatyka w Siedlcach?

Jedyną uczelnią wyższą w Siedlcach, która prowadzi studia na kierunku informatyka jest Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach.

Informatyka na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach

Opis

Studia na kierunku informatyka prowadzi Wydział Nauk Ścisłych i Przyrodniczych UPH (Instytut Informatyki). Jeśli szukasz odpowiedzi na pytanie „Czy maszyny mogą myśleć?”, dołącz do studentów tego kierunku!

Będąc informatykiem:

  • możesz rozwijać swoją karierę w zespołach projektowych, programistycznych i wdrożeniowych systemów informatycznych,
  • odnajdziesz się na różnych stanowiskach w firmach IT z zakresu nowoczesnych technologii, w tym możesz stać się administratorem baz danych, sieci komputerowych lub dużych systemów zarządzania przedsiębiorstwami,
  • będziesz umiał rozwiązywać problemy w oparciu o metody sztucznej inteligencji.

Czy warto studiować na kierunku informatyka?

Studia informatycznie niewątpliwie zapewniają kończącym je absolwentom szeroki wybór pracodawców, stanowisk, czy nawet formy zatrudnienia. Przyzwyczailiśmy się już do tego, że rynek pracy stale potrzebuje specjalistów IT, programistów, grafików, administratorów sieci, specjalistów od cyberbezpieczeństwa itp. Informatyka wciąż jest najchętniej wybieranym kierunkiem studiów na wielu, nie tylko polskich uczelniach wyższych. Studentów przekonują również obietnice wysokich, często rekordowych, zarobków w tej branży. Trzeba podkreślić, że nauki informatyczne wciąż dynamicznie się rozwijają, a ich powiązania z innymi dziedzinami, takimi jak nauki medyczne, przyrodnicze, ekonomiczne, czy humanistyczne (dziś już praktycznie wszystkimi) stale się poszerza i wkracza na kolejne poziomy. Czy warto wybrać kierunek informatyka? Tak, bo to niezmiennie kierunek przyszłości.

Uczelnie prowadzące kierunek informatyka w Siedlcach

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach dowiesz się na stronie: studia informatyczne Siedlce.

Interesujesz się informatyką, programowaniem, sieciami komputerowymi, bazami danych, Internetem, sprzętem komputerowym i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia informatyczne.

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia