Kierunki studiów SiedlcenewStudia informatyczneStudia SiedlceTOP SiedlceTop studia

Informatyka w Siedlcach

Interesują Cię studia informatyczne w Siedlcach? Zastanawiasz się jakie siedleckie uczelnie wyższe mają w swoich ofertach kierunek informatyka?

Gdzie studiować kierunek informatyka w Siedlcach?

Jedyną uczelnią wyższą w Siedlcach, która prowadzi studia na kierunku informatyka jest Uniwersytet w Siedlcach.

Informatyka na Uniwersytecie w Siedlcach

Studia na kierunku informatyka prowadzi Wydział Nauk Ścisłych i Przyrodniczych UWS (Instytut Informatyki). Jeśli szukasz odpowiedzi na pytanie „Czy maszyny mogą myśleć?”, dołącz do studentów tego kierunku!

W czasie studiów, począwszy od trzeciego roku, student tego kierunku może rozwijać swoje zainteresowania w ramach następujących specjalności:

  • programowanie systemów i baz danych,
  • mobilne systemy komputerowe,
  • grafika komputerowa.

Będąc informatykiem:

  • możesz rozwijać swoją karierę w zespołach projektowych, programistycznych i wdrożeniowych systemów informatycznych,
  • odnajdziesz się na różnych stanowiskach w firmach IT z zakresu nowoczesnych technologii, w tym możesz stać się administratorem baz danych, sieci komputerowych lub dużych systemów zarządzania przedsiębiorstwami,
  • będziesz umiał rozwiązywać problemy w oparciu o metody sztucznej inteligencji.

Czy warto studiować na kierunku informatyka?

Studia informatycznie niewątpliwie zapewniają kończącym je absolwentom szeroki wybór pracodawców, stanowisk, czy nawet formy zatrudnienia. Przyzwyczailiśmy się już do tego, że rynek pracy stale potrzebuje specjalistów IT, programistów, grafików, administratorów sieci, specjalistów od cyberbezpieczeństwa itp. Informatyka wciąż jest najchętniej wybieranym kierunkiem studiów na wielu, nie tylko polskich uczelniach wyższych. Studentów przekonują również obietnice wysokich, często rekordowych, zarobków w tej branży. Trzeba podkreślić, że nauki informatyczne wciąż dynamicznie się rozwijają, a ich powiązania z innymi dziedzinami, takimi jak nauki medyczne, przyrodnicze, ekonomiczne, czy humanistyczne (dziś już praktycznie wszystkimi) stale się poszerza i wkracza na kolejne poziomy. Czy warto wybrać kierunek informatyka? Tak, bo to niezmiennie kierunek przyszłości.

Kierunek informatyka w Siedlcach

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia informatyczne Siedlce. Interesujesz się informatyką, programowaniem, sieciami komputerowymi, bazami danych, Internetem, sprzętem komputerowym i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia informatyczne.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Siedlcach.

Studia w Siedlcach

Kierunki studiów w Siedlcach

Rekrutacja na studia w Siedlcach

Uczelnie Siedlce

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia