Kierunki studiów KrakówStudia KrakówStudia techniczne

Inżynieria biomedyczna – studia w Krakowie

Wybierz kierunek inżynieria biomedyczna i zostań specjalistą wspierającym medycynę w zakresie informatyki, elektroniki, inżynierii materiałowej, biomechaniki i robotyki.

Studia na kierunku inżynieria biomedyczna ma w swojej ofercie Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie (Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej AGH).

Kierunek ten oferuje wykształcenie interdyscyplinarne, wzbogacone wiedzą o najnowszych osiągnięciach nauki i techniki. Celem studiów jest wykształcenie inżyniera znającego zagadnienia technicznego wsparcia medycyny w zakresie informatyki, elektroniki, inżynierii materiałowej, biomechaniki i robotyki.

Szczególną cechą studiów jest praktyczny kontakt z najnowocześniejszą aparaturą, systemami diagnostyki i terapii, opierającymi się na metodach i technologiach elektronicznych, informatycznych, telekomunikacyjnych, materiałowych, biomateriałowych i tkankowych.

Absolwent studiów I stopnia posiada wiedzę z zakresu: matematyki, fizyki, fizyki medycznej, biologii i chemii, podstawowych zagadnień z zakresu elektrotechniki, elektroniki, automatyki i biomechaniki oraz robotyki, informatyki, obejmującą w szczególności eksplorację danych biomedycznych, podstaw telemedycyny, systemów informatycznego wsparcia diagnostyki i terapii, elektronicznej aparatury medycznej, cyfrowego przetwarzania sygnałów, pomiarów wielkości nieelektrycznych, technik obrazowania medycznego, biomateriałów, materiałoznawstwa, implantów i sztucznych narządów.

Praktyki zawodowe organizowane są po 6 semestrze studiów i trwają 4 tygodnie. W czasie praktyk studenci zapoznają się z wykorzystywaną aparaturą medyczną, aplikacjami informatycznymi lub badaniami naukowymi z zakresu inżynierii biomedycznej oraz mają możliwość przeszkolenia, oraz samodzielnego (pod nadzorem upoważnionej osoby) wykonywania badań, testów specjalistycznych (kontrola jakości) dostępnej aparatury medycznej. Niezależnie od praktyk organizowane są wycieczki naukowe.

Perspektywy zawodowe – absolwenci kierunku inżynieria biomedyczna mogą pracować jako:

  • konstruktorzy,
  • inżynierowie kliniczni i wdrożeniowi,
  • naukowcy,
  • audytorzy,
  • menedżerowie.

Kierunek inżynieria i biomedyczna w Krakowie

Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków technicznych – sprawdź naszą stronę studia techniczne Kraków. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: Studia techniczne w Polsce.

Czytaj także:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Krakowie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Krakowie:

Studia w Krakowie

Kierunki studiów w Krakowie

Rekrutacja na studia w Krakowie

Uczelnie Kraków

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia