Kierunki studiówKierunki studiów Zielona GóraStudia techniczneStudia Zielona Góra

Inżynieria biomedyczna – studia w Zielonej Górze

Postaw na interdyscyplinarne studia poświęcone zastosowaniom różnych dziedzin techniki w medycynie i ochronie zdrowia.

Kierunek studiów inżynieria biomedyczna ma w swojej ofercie Uniwersytet Zielonogórski. Kształcenie prowadzone jest we współpracy czterech wydziałów UZ: Mechanicznego; Elektrotechniki, Informatyki i Telekomunikacji; Nauk Biologicznych oraz Matematyki, Informatyki i Ekonometrii.

Według Światowej Organizacji Zdrowia WHO inżynieria biomedyczna jest jedną z dziedzin nauki decydującą o postępie współczesnej medycyny.

Celem studiów jest praktyczne poznanie zagadnień medycznych oraz z zakresu nauk technicznych w stopniu zapewniającym współpracę z lekarzem, rehabilitantem, producentem sprzętu medycznego i nie tylko.

Międzywydziałowy charakter kierunku sprawia, że studentom oferowane jest wykształcenie z zakresu najnowszej wiedzy o człowieku, podstawach konstrukcji i projektowania sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego, nanotechnologii, projektowania implantów, diagnostyki medycznej, biomechaniki, biomateriałów, czy też analizowania i projektowania układów elektronicznych oraz urządzeń mikroprocesorowych dla potrzeb medycyny.

Wszechstronność i interdyscyplinarność wykształcenia pozwala absolwentom na pracę w zespołach interdyscyplinarnych tworzących aparaturę medyczną, ale również w jednostkach służby zdrowia eksploatujących nowoczesne urządzenia.

Perspektywy zawodowe – absolwenci kierunku inżynieria biomedyczna mogą znaleźć zatrudnienie w:

  • firmach zajmujących się projektowaniem, konstrukcją i technologią urządzeń mechanicznych w tym medycznych;
  • jednostkach odbioru handlowego, placówkach służby zdrowia przy eksploatacji, obsłudze i konserwacji aparatury medycznej;
  • jednostkach naukowo-badawczych przy rozwijaniu technologii elektronicznych, materiałowych i mechanicznych wspomagających pacjenta;
  • firmach informatycznych oraz jednostkach tworzących interfejs do systemów sieciowych i związanych z szeroko rozumianą telemedycyną;
  • jednostkach administracji w obszarze decyzyjnym związanym z ochroną zdrowia.

Kierunek inżynieria biomedyczna w Zielonej Górze:

Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków – sprawdź naszą stronę studia techniczne Zielona Góra. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: Studia techniczne w Polsce. Dla tych, którzy interesują się informatyką odpowiednie informacje na stronie studia informatyczne Zielona Góra.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Zielonej Górze.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Zielonej Górze:

Studia w Zielonej Górze

Kierunki studiów w Zielonej Górze

Rekrutacja na studia w Zielonej Górze

Uczelnie Zielona Góra

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia