Inżynieria farmaceutyczna – Politechnika Poznańska

Chcesz wdrażać nowe rozwiązania w branży farmaceutycznej? Chcesz poznać tajniki przemysłowego produkowania leków? Wybierz inżynierię farmaceutyczną na Politechnice Poznańskiej.

Inżynieria farmaceutyczna to międzyuczelniany kierunek studiów realizowany wspólnie z Wydziałem Farmaceutycznym Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

W wyniku kształcenia na studiach pierwszego stopnia absolwent kierunku inżynieria farmaceutyczna posiada interdyscyplinarną wiedzę ogólną z zakresu nauk techniczno–przyrodniczych i nauk o zdrowiu oraz umiejętności wykorzystania jej w pracy zawodowe

W obecnym czasie intensywnie rozwijającego się przemysłu farmaceutycznego oraz całej gamy przemysłów pokrewnych (chemicznego, kosmetycznego, zielarskiego, biotechnologii, produkcji suplementów diety, itp.) koniecznym jest wykształcenie specjalistów posiadających szerokie kompetencje (wiedzę i umiejętności) dotyczące nauk farmaceutycznych, projektowania procesów technologicznych oraz bezpośredniej kontroli procesów technologicznych i wytwarzanych produktów w wymienionych powyżej gałęziach przemysłu.

Materiały: opis kierunku na stronie Uczelni

Dowiedz się więcej o studiach – Politechnika Poznańska

Chcesz może dowiedzieć się więcej o kierunkach chemicznych. Zobacz stronę studia chemiczne Poznań. Dla osób, które szukają innych ofert, także w innym mieście przydatna może okazać się strona studia chemiczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Poznaniu:

Studia w Poznaniu

Kierunki studiów w Poznaniu

Rekrutacja na studia w Poznaniu

Uczelnie Poznań

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia