Kierunki studiów LublinStudia informatyczneStudia LublinStudia techniczne

Inżynieria i analiza danych – Politechnika Lubelska

Jeżeli jesteś zainteresowany praktycznymi zastosowaniami wiedzy matematycznej i informatycznej kierunek inżynieria i analiza danych będzie idealny dla Ciebie.

Na kierunku inżynieria i analiza danych zdobędziesz gruntowną wiedzę z zakresu: matematyki, gromadzenia, przetwarzania, analizy i wizualizacji danych, komputerowych metod wspomagania pracy inżyniera oraz aktualnych metod i narzędzi informatycznych, w tym języków programowania, systemów i sieci komputerowych. Jako absolwent tego kierunku będziesz mógł podjąć pracę związaną z rozwijaniem nowych technologii i narzędzi informatycznych z zakresu analizy i przetwarzania danych, w tym eksploracji danych, wspomagania procesu podejmowania decyzji oraz analiz Big Data, architektury oprogramowania, programowania, administrowania bazami danych, sieciami i systemami.

Będziesz przygotowany do pracy w instytucjach wykorzystujących metody gromadzenia i przetwarzania danych, zarówno w branży IT, jak również w firmach o nieinformatycznym profilu działalności, ale wykorzystujących analizę danych oraz technologie informatyczne, takich jak: banki, firmy ubezpieczeniowe, działy strategii, prognoz i rozwoju firm handlowych, usługowych i produkcyjnych, działy zaopatrzenia, transportu, spedycji i logistyki, działy utrzymania ruchu oraz działy przygotowania produkcji.

Zdobyte wykształcenie umożliwi Ci także pracę w urzędach państwowych, jednostkach samorządu terytorialnego lub laboratoriach badawczo-rozwojowych.

Strona kierunku: https://wmit.pollub.pl/o-wydziale/kierunki-studiow/inzynieria-i-analiza-danych

Dowiedz się więcej o studiach, kierunkach, rekrutacji – Politechnika Lubelska

Strona kierunku: INŻYNIERIA I ANALIZA DANYCH , Politechnika Lubelska

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia informatyczne Lublin. Nadal zastanawiasz się nad miastem, w którym będziesz studiować kierunek informatyczny? Sprawdź stronę studia informatyczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Lublinie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Lublinie:

Studia w Lublinie

Kierunki studiów w Lublinie

Rekrutacja na studia w Lublinie

Uczelnie Lublin

Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia