Kierunki studiówKierunki studiów GdańskStudia GdańskStudia techniczne

Inżynieria mechaniczno-medyczna w Gdańsku

Wybierz studia łączące konstrukcję i budowę maszyn z wiedzą medyczną. Poznaj kierunek inżynieria mechaniczno-medyczna na Politechnice Gdańskiej!

Studia na kierunku inżynieria mechaniczno-medyczna proponuje kandydatom Politechnika Gdańska. Jest to kierunek prowadzony wspólnie z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym.

W trakcie studiów zdobędziesz wiedzę z zakresu inżynierii mechanicznej oraz podstaw nauk medycznych. Na rynku pracy wyróżni Cię znajomość zagadnień związanych z biomechaniką, biomateriałami, anatomią i fizjologią człowieka, chirurgii, interny, biochemii, ortopedii, kardiologii, laryngologii, neurologii, rehabilitacji, protetyki i innych fascynujących zagadnień.

Perspektywy zawodowe:

  • praca w charakterze projektanta, konstruktora i technologa lub kierownika produkcji i eksploatacji mechanicznych urządzeń stosowanych w zabiegach operacyjnych, leczniczych i rehabilitacyjnych,
  • prowadzenie przedsiębiorstw wytwarzających sprzęt rehabilitacyjny i urządzenia wyposażenia medycznego,
  • praca w zakładach zajmujących się projektowaniem oraz produkcją sprzętu medycznego i urządzeń rehabilitacyjnych,
  • praca w zakładach zajmujących się projektowaniem oraz wytwarzaniem sztucznych narządów i protez,
  • praca w zakładach usługowych zajmujących się doborem, zakupem, instalacją i naprawą sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego,
  • praca w szpitalach, sanatoriach i placówkach rehabilitacyjnych jako inżynier zarządzającym sprawami związanymi z eksploatacją i wymianą technicznego wyposażenia jednostek służby zdrowia.

Kierunek inżynieria mechaniczno-medyczna w Gdańsku

Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków technicznych – sprawdź naszą stronę studia techniczne Gdańsk. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: Studia techniczne w Polsce. Dla tych, którzy interesują się informatyką odpowiednie informacje na stronie studia informatyczne Gdańsk.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Gdańsku/ w Trójmieście.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Gdańsku i woj. pomorskim:

Studia w Gdańsku

Kierunki studiów w Gdańsku

Rekrutacja na studia w Gdańsku

Uczelnie Gdańsk

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia