Kierunki studiów KrakównewStudia humanistyczneStudia KrakówStudia społeczne

Relacje międzykulturowe – studia w Krakowie

Preferujesz nauki humanistyczne? Chcesz poznać relacje międzykulturowe? Szukasz ciekawych studiów w Krakowie? Sprawdź, co oferuje UJ!

Kierunek relacje międzykulturowe prowadzi Uniwersytet Jagielloński (Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ). Jest to kierunek studiów, który został stworzony z myślą o osobach zainteresowanych międzykulturowymi problemami społecznymi. To studia, na których zajęcia prowadzone są w małych grupach i możliwe są indywidualne konsultacje z wykładowcami, dla których studenci i studentki nie pozostają anonimowi.

To ciekawy, interdyscyplinarny program studiów, który łączy wiedzę o świecie i kulturze współczesnej z zajęciami nastawionymi na rozwój kompetencji studentów i naukę języków obcych. Zadaniem kierunku jest kształcenie specjalistów w zakresie prowadzenia dialogu międzykulturowego i rozwiązywania konfliktów społecznych o wymiarze kulturowym.

Kompetencje wypracowane podczas studiów w Instytucie Studiów Międzykulturowych pozwalają absolwentom na racjonalne kształtowanie dalszej kariery zawodowej.

Absolwenci i absolwentki relacji międzykulturowych mogą podejmować pracę w szerokim spektrum instytucji od urzędów i organizacji pozarządowych zajmujących się m.in. sprawami imigrantów czy organizowaniem życia kulturalnego i obywatelskiego, przez instytucje kultury (muzea, galerie), ministerstwa, ambasady, konsulaty, po przedsiębiorstwa działające w środowisku wielokulturowym – wszędzie tam, gdzie niezbędna jest znajomość zróżnicowanych kodów kulturowych.

Kierunek relacje międzykulturowe w Krakowie

Więcej informacji o kierunkach humanistycznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia humanistyczne Kraków. Interesujesz się kulturą, pociąga cię filozofia i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia humanistyczne w Polsce.

Czytaj również:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Krakowie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Krakowie:

Studia w Krakowie

Kierunki studiów w Krakowie

Rekrutacja na studia w Krakowie

Uczelnie Kraków

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia