Studia medyczneWarsztatyWykłady otwarteZ życia uczelni

IX Wiosenne Spotkania ze Zdrowiem – Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku

Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku zaprasza 21 marca 2024 roku na IX Wiosenne Spotkania ze Zdrowiem.

IX Wiosenne Spotkania ze Zdrowiem to wydarzenie, które organizuje w czwartek 21 marca 2024 roku Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku (w siedzibie Uczelni).

Tegoroczne hasło wydarzenia – “Kwitnące emocje” ma na celu zwrócenie uwagi na to, że zdrowie człowieka nie polega tylko na utrzymaniu ciała w dobrej kondycji. Sfera psychiczna jest tak samo istotnym i niezbędnym elementem dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Wiosna to czas przebudzenia. Tak jak kwiaty potrzebują odpowiedniej opieki, aby rozkwitać, tak i nasze emocje wymagają uwagi i pielęgnacji. Zadbajmy więc o nie wspólnie podczas IX Wiosennych Spotkań ze Zdrowiem. W ramach wydarzenia organizatorzy przygotowali bogaty program, który nie tylko edukuje, ale także inspiruje do wprowadzenia zamian, które pomogą zadbać o zdrowie psychiczne.

Ramowy plan wydarzenia:

PRELEKCJE:

  • 10:00 – Przywitanie gości i uroczyste otwarcie IX Wiosennych Spotkań ze Zdrowiem przez dr n. med. Marzenę Podgórską – Rektora Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku, s.100, audytorium
  • 10:15 – Prelekcja pt. “Miłość, związki i psychoterapia par” prowadzona przez dr hab. Tomasza Lecha, profesora WSZ, koordynatora kierunku psychologia w WSZ.
  • 11:00 – Prelekcja pt. Profilaktyka Raka Piersi i Raka Jądra, prowadzona przez mgr Elżbietę Zygmuntowicz, Starszego Asystenta Sekcji Higieny Dzieci i Młodzieży z Promocją Zdrowia, PSSE w Gdańsku oraz Stowarzyszenie Studentów IFMSA Poland, oddział Gdańsk.

WARSZTATY – obowiązują zapisy:

  1. Ciałopozytywność – dr n. med. Anna Kamm, koordynator kierunku kosmetologia w WSZ w Gdańsku.
  2. Czy dieta ma sens? – mgr Ewa Dygaszewicz, wykładowca WSZ w Gdańsku, Członek Zarządu Głównego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Warszawie oraz prezes Oddziału Wojewódzkiego w Gdańsku.
  3. Identyfikacja własnych emocji – mgr Anna Szymborska, psycholog, wykładowca WSZ w Gdańsku.

21 marca to także Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa czyli trisomia 21.

Jako znak solidarności z posiadaczami 21 chromosomu, organizatorzy wydarzenia pragną włączyć się w popularną akcję “kolorowe skarpetki nie do pary”, która jest symbolem wsparcia dla osób z trisomią 21. Zachęcają wszystkich uczestników do ubrania w tym dniu kolorowych skarpetek, nie do pary, i dołączenia do akcji!

Do udziału w wydarzeniu organizatorzy zapraszają zarówno grupy zorganizowane jak i pojedyncze osoby. Przedstawicieli szkół średnich, którzy chcą wziąć udział w wydarzeniu z grupą młodzieży, zapraszają do wcześniejszego kontaktu: promocja@wsz.pl.

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie Uczelni.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: WYŻSZA SZKOŁA ZDROWIA W GDAŃSKU – AKTUALNOŚCI, REKRUTACJA NA STUDIA

CZYTAJ TAKŻE:

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Gdańsku i woj. pomorskim:

Studia w Gdańsku

Kierunki studiów w Gdańsku

Rekrutacja na studia w Gdańsku

Uczelnie Gdańsk

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia