Kierunki studiówKierunki studiów BydgoszcznewStudia architektoniczneStudia artystyczneStudia BydgoszczStudia techniczne

Kierunki architektoniczne w Bydgoszczy

Na tych kierunkach studiów myślenie artystyczne spotyka się z wiedzą techniczną i pokładami ludzkiej wyobraźni. Poznaj studia architektoniczne w Bydgoszczy.

Propozycja kierunków architektonicznych w Bydgoszczy to domena Politechniki Bydgoskiej. Właśnie ta nowoczesna uczelnia techniczna przygotowała dla kandydatów trzy atrakcyjne propozycje studiów architektonicznych. Studiować możesz na kierunku architektura, architektura wnętrz oraz architektura krajobrazu.

Architektura na Politechnice Bydgoskiej

Architektura jest kierunkiem interdyscyplinarnym, który łączy zagadnienia techniczne, inżynierskie z artystycznymi i humanistycznymi. W trakcie kształcenia będziesz studiował podstawowe przedmioty nauk humanistycznych i ścisłych (w tym: historię sztuki, matematykę, geometrię wykreślną) oraz przedmioty kierunkowe, m.in. teorię architektury i urbanistyki, historię architektury, konstrukcje i materiałoznawstwo budowlane, architekturę krajobrazu, rysunek odręczny i malarstwo, instalacje budowlane, infrastrukturę miasta.

Szczególną wagę podczas studiów na kierunku Architektura mają dwa przedmioty: Studio Projektowe Architektury oraz Studio Projektowe Urbanistyki, podczas których nauczysz się podstawowych zasad projektowania pojedynczych obiektów architektury (m. in. mieszkaniowych, usługowych, użyteczności publicznej), jak i przestrzeni miejskich.

Architektura krajobrazu na Politechnice Bydgoskiej

Architekt krajobrazu zajmuje się: opracowywaniem i nadzorowaniem realizacji projektów: ogrodów przydomowych, zielonych dachów, ogrodów przy rezydencjach, zabytkowych założeń ogrodowych oraz systemów automatycznego nawadniania, kształtowaniem krajobrazu w przestrzeni publicznej – wokół budynków użyteczności publicznej, w otoczeniu szlaków komunikacyjnych oraz projektami zieleni miejskiej: zieleńców, skwerów oraz parków, ochroną zasobów naturalnych i utrzymywaniem ich użyteczności dla człowieka, oceną oddziaływania inwestycji na środowisko oraz minimalizowaniem szkód powstających w krajobrazie w wyniku ingerencji człowieka, rewaloryzacją krajobrazu miejskiego – m.in. projektowaniem stref ruchu pieszego, ścieżek rowerowych, punktów widokowych. 

Architektura wnętrz na Politechnice Bydgoskiej

Architektura wnętrz to studia, których specyfiką jest połączenie w programie studiów modelu kształcenia typowego dla uczelni artystycznych i technicznych. W trakcie kształcenia zdobędziesz wiedzę i praktyczne umiejętności projektowania wnętrz, mebli, wystaw oraz przestrzeni scenicznej i widowiskowej, poszerzone o wiadomości z zakresu historii architektury, sztuk pięknych i designu.

Będziesz miał możliwość rozwijania umiejętności kreacyjnych i artystycznych. Ważną częścią programu są przedmioty artystyczne (malarstwo i rysunek), zajęcia z grafiki, komunikacji wizualnej i zastosowania różnych technik prezentacji projektu, plenery, praktyki zawodowe, udział w sympozjach, wystawach i konkursach artystycznych i designerskich oraz spotkania z przedstawicielami biur i pracowni projektowych.

Kierunki architektoniczne w Bydgoszczy

Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków technicznych – sprawdź studia techniczne Bydgoszcz. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: studia techniczne w Polsce.

Czytaj także:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Bydgoszczy.

Można skorzystać również z innych informacji o studiach w Bydgoszczy

Studia w Bydgoszczy

Kierunki studiów w Bydgoszczy

Rekrutacja na studia w Bydgoszczy

Uczelnie Bydgoszcz

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Materiały: opis kierunku na stronie Uczelni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia