Kierunki studiówKierunki studiów KielcenewStudia artystyczneStudia KielceStudia techniczne

Kierunki architektoniczne w Kielcach

Prestiżowe studia na kierunku architektura przygotowała dla kandydatów Politechnika Świętokrzyska. Warto poznać szczegóły tej propozycji.

Studia architektoniczne to popularny wśród kandydatów kierunek kształcenia. Dzięki tym kierunkom można wykorzystać swoją kreatywność, wiedzę techniczną i uzdolnienia artystyczne. Dla kandydatów jest w Kielcach oferta kierunku architektura, którą przygotowała Politechnika Świętokrzyska.

Architektura na Politechnice Świętokrzyskiej w Kielcach

Architekci to specjaliści poszukiwani na rynku pracy – przy wsparciu funduszy unijnych powstaje wiele budynków użyteczności publicznej, dróg i mostów. Jeśli marzy Ci się architektura i przeglądasz dostępne kierunki studiów w Kielcach, to studia na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Świętokrzyskiej będą świetnym wyborem.

Projektowanie budynków, czy całych przestrzeni wymaga nie tylko kreatywności, ale także dyscypliny, systematyczności i precyzji . Dlatego studia architektoniczne są niezwykle wymagające. Obok kompetencji inżynierskich kształtują także uzdolnienia w dziedzinie przestrzennego myślenia, rysunku oraz projektowania nowatorskich rozwiązań różnego rodzaju przestrzeni. Ukończenie architektury to dopiero początek prawdziwych zmagań zawodowych. Dobry architekt to człowiek, który zdobywa kolejne uprawnienia. Wielu architektów otwiera swoje firmy projektowe, inni szukają zatrudnienia w istniejących podmiotach gospodarczych. Trudy włożone w to aby uzyskać dyplom architekta opłacają się w przyszłości. Po pierwsze nie ma większych trudności ze znalezieniem pracy – rynek potrzebuje młodych architektów, którzy mają świeży pogląd na to co się tworzy w architekturze. Płace architektów też zachęcają młodych do wykonywania tego zawodu.

Zasady rekrutacji:
egzamin z rysunku; matematyka (M), j.polski (JP), j.obcy nowożytny (JO), do wyboru (W): fizyka (1), chemia (1), informatyka (1), historia (0,2), geografia (0,4), biologia (0,4), wos (0,2), historia sztuki (1)

Absolwenci nabywają podstawową wiedzę inżynierską z zakresu historii i teorii architektury i urbanistyki, sztuk pięknych, budownictwa i technologii budowlanych, konstrukcji budowlanych, fizyki budowli, projektowania architektonicznego i urbanistycznego, prawa budowlanego, ekonomiki oraz organizacji procesu inwestycyjnego i procesu projektowego w kraju i państwach członkowskich Unii Europejskiej, a także umiejętności kształtowania środowiska człowieka zgodnie z jego potrzebami użytkowymi oraz tworzenia projektów spełniających wymagania estetyczne, użytkowe i techniczne. Są przygotowani do wykonywania zawodu inżyniera architekta w zakresie projektowania podstawowych obiektów architektonicznych wraz z ich otoczeniem, podjęcia działalności zawodowej w charakterze pracowników pomocniczych w wykonawstwie i nadzorze budowlanym oraz ustawicznego samokształcenia i doskonalenia zawodowego.

Kierunki architektoniczne w Kielcach

Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków technicznych – sprawdź Studia techniczne Kielce. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: Studia techniczne w Polsce.

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Kielcach.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Kielcach:

Studia w Kielcach

Kierunki studiów w Kielcach

Rekrutacja na studia w Kielcach

Uczelnie Kielce

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia