Kierunki studiówKierunki studiów ToruńStudia architektoniczneStudia artystyczneStudia Toruń

Kierunki architektoniczne w Toruniu

Popularna branża wnętrzarska potrzebuje specjalistów. Jeśli interesuje Cię disign, lubisz projektować i dbać o wystrój poznaj te studia w Toruniu.

Propozycja studiów architektonicznych w Toruniu sprowadza się na ten moment do kierunku, który znajdziecie wśród propozycji na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Uczelnia prowadzi studia na kierunku architektura wnętrz.

Architektura wnętrz na UMK w Toruniu

Architektura wnętrz to kierunek artystyczny z solidną podbudową teoretyczną, przygotowujący do kreatywnej i satysfakcjonującej działalności designerskiej, skupionej na projektowaniu wnętrz i ich wystrojów. Na architekturze wnętrz rozwiniesz swój temperament twórczy i wyobraźnię przestrzenną. Studia uczą dokumentacji i inwentaryzacji, uczulają na problemy techniczne, standardy i normy, aspekty prawne, związane z architekturą.

Architektura wnętrz na UMK różni się od innych tego typu kierunków w Polsce. Działalność artystyczną łączy się tu z kształceniem w zakresie sztuki, konserwatorstwa, muzealnictwa, zabytkoznawstwa oraz konserwacji zabytków.

Kierunek przygotuje nie tylko do czysto twórczej pracy w zakresie projektowania i aranżacji wnętrz, ale też do zadań specjalnych, wymagających dostosowania artystycznej wizji do uwarunkowań historycznych.

Po studiach można śmiało myśleć o pracy w:

  • prywatnych agencjach projektowych
  • firmach deweloperskich
  • pracowniach architektonicznych i projektowych
  • przedsiębiorstwach specjalizujących się w sprzedaży elementów wyposażenia wnętrz (także według indywidualnych projektów)
  • muzeach i galeriach przy kreowaniu przestrzeni oraz ekspozycji wystawienniczych

Kierunki architektoniczne w Toruniu

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia artystyczne Toruń. Interesujesz się sztuką zarówno w kontekście sztuk plastycznych lub muzycznych i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia artystyczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Studia architektoniczne

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Toruniu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Toruniu:

Studia w Toruniu

Kierunki studiów w Toruniu

Rekrutacja na studia w Toruniu

Uczelnie Toruń

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia