Kierunki studiów PoznańnewStudia PoznańStudia ścisłeStudia techniczne

Optyka okularowa i optometria w Poznaniu

Kierunek studiów optyka okularowa i optometria jest skierowany do osób zainteresowanych naukami ścisłymi i pracą zawodową w branży optycznej i okulistycznej.

Studia na kierunku optyka okularowa i optometria, które proponuje kandydatom Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, kształcą wysokiej klasy specjalistów – optyków okularowych z podstawowym zasobem wiedzy optometrycznej.

Zakres czynności zawodowych optyka okularowego bardzo się zmienił na przestrzeni ostatniego ćwierćwiecza. Branża typowo rzemieślnicza przekształciła się w branżę ekspercką, w której optyk okularowy stał się specjalistą od dobrego widzenia. Absolwenci są przygotowani do samodzielnej pracy w zawodzie optyk okularowy oraz współdziałania z optometrystami i ortoptystami w zakresie rehabilitacji wad widzenia obuocznego oraz lekarzami okulistami w przypadku rozpoznania lub podejrzenia schorzeń układu wzrokowego.

Każdy student kierunku Optyka okularowa i optometria jest zobowiązany do odbycia praktyki zawodowej po drugim roku studiów. Praktyka ta realizowana jest w zakładach optycznych, zakładach produkcyjnych z branży optycznej oraz w firmach zajmujących się dystrybucją i serwisowaniem sprzętu optycznego i okulistycznego.

Jak wynika z analizy potrzeb rynku pracy oraz wyników badania karier, istnieje duże zapotrzebowanie na optyków okularowych z wyższym wykształceniem. Rynek pracy dla absolwentów studiów licencjackich z zakresu optyki okularowej jest dobrze rozwinięty i chłonny.

Perspektywy zawodowe – absolwenci znajdą zatrudnienie w:

  • małych zakładach lub w dużych sieciach salonów optycznych,
  • firmach produkujących lub/i projektujących soczewki oraz sprzęt optyczny,
  • firmach dystrybuujących produkty optyczne, w tym soczewki i urządzenia,
  • gabinetach optometrycznych, przychodniach i oddziałach okulistycznych,
  • po nabyciu doświadczenia zawodowego, niejednokrotnie absolwenci decydują się na świadczenie usług w oparciu o własną działalność gospodarczą (zakład optyczny).

Szczegółowe informacje o tym kierunku na stronie Uczelni: OPTYKA OKULAROWA I OPTOMETRIA, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Więcej informacji o kierunkach ścisłych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia ścisłe Poznań. Interesujesz się matematyką, fizyką a może astronomią i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia ścisłe w Polsce.

Czytaj także:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Poznaniu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Poznaniu:

Studia w Poznaniu

Kierunki studiów w Poznaniu

Rekrutacja na studia w Poznaniu

Uczelnie Poznań

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia