Kierunki studiówKierunki studiów PoznańStudia chemiczneStudia Poznań

Kierunki studiów na Wydziale Technologii Chemicznej Politechniki Poznańskiej

Już wiadomo, na jakie studia rekrutować będzie kandydatów Wydział Technologii Chemicznej na Politechnice Poznańskiej. Maturzyści mogą wybierać z szerokiej oferty, choć kluczowe dla ich wyboru z pewnością będą zainteresowania chemią. Nowoczesne podejście wydziału do studentów widać w praktycznym charakterze proponowanych kierunków.

Absolwenci po uzyskaniu dyplomów cieszyć się będą mogli atrakcyjnymi propozycjami pracy w różnych branżach. Ich zakres kompetencji będzie również szeroki, bo choć studia łączą się z chemią to nauka zdobyta wiedza ma jednak charakter bardzo mocno interedyscyplinarny – dotyczy nauk przyrodniczych, technicznych.

Aktualnie na Wydziale studiować można:

  • Kierunek Technologia Chemiczna / Chemical Technology
  • Studenci Inżynierii Chemicznej i Procesowej doskonalą swoje umiejętności w zakresie projektowania nowych oraz unowocześnianiu istniejących instalacji do prowadzenia  procesów technologicznych.
  • Studia na kierunku Technologie Obiegu Zamkniętego koncentrują się na zagadnieniach związanych z przetwarzaniem surowców naturalnych, w szczególności chemicznych.
  • Kierunek Inżynieria Farmaceutyczna przygotowuje studentów do sprawnego poruszania się na styku inżynierii, technologii i nauk farmaceutycznych.

Kierunki studiów na Wydziale Technologii Chemicznej Politechniki Poznańskiej

Studia I stopnia

Dowiedz się więcej o studiach, kierunkach, rekrutacji – Politechnika Poznańska

Chcesz może dowiedzieć się więcej o kierunkach chemicznych. Zobacz stronę studia chemiczne Poznań. Dla osób, które szukają innych ofert, także w innym mieście przydatna może okazać się strona studia chemiczne w Polsce.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Poznaniu:

Studia w Poznaniu

Kierunki studiów w Poznaniu

Rekrutacja na studia w Poznaniu

Uczelnie Poznań

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia