Kierunki studiów SzczecinnewStudia społeczneStudia Szczecin

Kognitywistyka komunikacji w Szczecinie

Przedmiotem nauczania na tym interdyscyplinarnym kierunku studiów są procesy poznawcze. Tym właśnie jest nauka – kognitywistyka. Kierunek kognitywistyka komunikacji proponuje kandydatom Uniwersytet Szczeciński.

Głównym celem kognitywistyki jest zrozumienie działania umysłu i jego zdolności – percepcji, pamięci, świadomości, emocji, rozumowania, podejmowania decyzji, rozumienia języka itp. – a następnie wykorzystanie zdobytej wiedzy w praktyce, np. podczas projektowania „przemawiających do umysłu” stron internetowych. Cele te osiągniesz zdobywając wiedzę na kierunku kognitywistyka komunikacji.

Dzięki studiom na Uniwersytecie Szczecińskim nauczysz się: projektowania i tworzenia stron internetowych, audytu użyteczności stron internetowych, obsługi pakietu IBM SPSS Statistics, obsługi okulografu (eyetrackera).

Na absolwentów kierunku czeka praca w: w branży IT jako web developers, utility designers, w agencjach reklamowych, jako specjaliści od komunikacji internetowej i mediów społecznościowych, na rozmaitych stanowiskach, które wymagają rozwiniętych zdolności komunikacyjnych.

Kognitywistykę można studiować na kilku polskich uczelniach. Program Uniwersytetu Szczecińskiego w sposób oryginalny łączy wiedzę kognitywistyczną z umiejętnościami projektowania poznawczo zoptymalizowanych rozwiązań internetowych.

Więcej informacji o kierunkach społecznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia społeczne Szczecin. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z tkanką życia społecznego, bezpieczeństwem, mediami, komunikacją i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia społeczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Szczecinie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Szczecinie:

Studia w Szczecinie

Kierunki studiów w Szczecinie

Rekrutacja na studia w Szczecinie

Uczelnie Szczecin

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia