Kierunki studiówKierunki studiów PoznańStudia filologiczneStudia humanistyczneStudia Poznań

Lingwistyka komputerowa w Poznaniu

Studia na specjalności lingwistyka komputerowa w ramach kierunku lingwistyka stosowana to jedna z wielu propozycji studiów filologicznych przygotowanych dla kandydatów przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Dowiedz się więcej o tych studiach językoznawczych!

W związku z rozrastającymi się bazami danych rośnie zapotrzebowanie na specjalistów, którzy łączą wiedzę o języku z umiejętnością posługiwania się komputerowymi narzędziami jego przetwarzania i analizy.

Absolwenci lingwistyki stosowanej na specjalności lingwistyka komputerowa zdobędą podstawy wiedzy o języku naturalnym i o tym, jak mechanizmy przetwarzania językowego funkcjonują u człowieka. Dowiedzą się, jak wydobywać informację z repozytoriów i korpusów, jakimi środkami przetwarzać i analizować teksty pisane i mówione, a także towarzyszącą mowie gestykulację. Nauczą się projektować systemy dialogowe, zrozumieją, jak działa synteza i rozpoznawanie mowy i mówców. Staną się wykształconymi humanistami o szerokich horyzontach, którzy ze swobodą będą umieć poruszać się w sferze technologii języka. Staną się wykształconymi humanistami o szerokich horyzontach, którzy ze swobodą będą potrafili się poruszać w sferze technologii języka.

Wybrane przedmioty

  • 390 godzin zajęć z lingwistyki komputerowej i przetwarzania języka (m.in. systemy pisma, analiza języka mówionego, podstawy programowania na potrzeby przetwarzania języka mówionego, analiza danych językowych)
  • 660 godzin języka angielskiego300 godzin języka niemieckiego, 120 godzin trzeciego (wybranego) języka
  • 270 godzin zajęć z językoznawstwa
  • 240 godzin zajęć do wyboru z bogatej oferty (np. filozofia języka, psychologia komunikacjianaliza gestów)
  • 150 godzin praktyk

Perspektywy zawodowe

  • Agencje marketingowe
  • Działy Public Relations 
  • Analiza mediów / media społecznościowe 
  • Archiwa i repozytoria 
  • Biura tłumaczeń 

Więcej o kierunku: LINGWISTYKA KOMPUTEROWA , Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

O kierunkach filologicznych dowiedzieć się możesz więcej dzięki stronie Studia filologiczne Poznań. Szukasz innych propozycji, poszukujesz dla siebie atrakcyjnej alternatywy na polskich uczelniach – zobacz – studia filologiczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Poznaniu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Poznaniu:

Studia w Poznaniu

Kierunki studiów w Poznaniu

Rekrutacja na studia w Poznaniu

Uczelnie Poznań

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia