Kierunki studiówKierunki studiów KatowiceStudia KatowiceStudia logistyczne

Logistyka – Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach

Specjaliści z zakresu logistyki zajmują się zarządzaniem magazynami, zaopatrzeniem, planowaniem produkcji oraz transportem i komunikacją. Pełny zakres obowiązków jest ściśle uzależniony od branży, w której działa przedsiębiorstwo. 

Studia na kierunku logistyka (inżynierskie o profilu praktycznym), które proponuje Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach, kształcą kadrę odpowiedzialną za proces planowania, realizowania oraz kontrolowania sprawnego i efektywnego ekonomicznie przepływu surowców, materiałów, wyrobów gotowych oraz odpowiedniej komunikacji z klientem. 

W programie studiów pierwszego stopnia połączono specjalistyczną wiedzę inżynierską, techniczną z umiejętnościami i wiedzą z zakresu nauk ekonomicznych oraz nauk o zarządzaniu. Student uzyskuje tytułu inżyniera. W zależności od zainteresowań można studiować jedną z dostępnych specjalności.

Specjalności:

  • Logistyka transportu,
  • Logistyka procesów magazynowych.

Perspektywy zawodowe:

  • Logistyka transportu – absolwent będzie mógł się ubiegać o stanowiska: specjalista ds. transportu, specjalista ds. spedycji, koordynator kierowców, specjalista ds. monitorowania sieci LNH czy specjalista ds. parku maszynowego;
  • Logistyka procesów magazynowych – absolwent będzie mógł się ubiegać o stanowiska: kierownik magazynu, inżynier procesu, specjalista ds. procesów magazynowych, specjalista ds. logistyki wyrobów gotowych, specjalista ds. logistyki magazynowej,  specjalista ds. zakupów.

Zobacz film:

Logistyka – AG

Strona kierunku: LOGISTYKA , Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia logistyczne Katowice. Interesuje cię spedycja, transport, logistyka – zarządzanie łańcuchami dostaw i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia logistyczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Katowicach.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Katowicach:

Studia w Katowicach

Kierunki studiów w Katowicach

Rekrutacja na studia w Katowicach

Uczelnie Katowice / woj. śląskie

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia