Kierunki studiów Poznaństudia matematyczneStudia PoznańStudia ścisłe

Matematyka w technice. Studia w Poznaniu

Studia matematyczne mogą mieć różny charakter. Nazwa kierunku matematyka w technice wyraźnie wskazuje na użytkowy sposób jej zastosowania. Kierunek proponuje Politechnika Poznańska

Studia na kierunku matematyka w technice dają absolwentom solidny warsztat matematyczny oraz wiedzę inżynierską związaną z szeroko rozumianą techniką. Studenci kierunku matematyka w technice, który proponuje Politechnika Poznańska, zostaną ponadto przygotowani do realizacji ambitnych zadań, a erudycja matematyczna pozwoli im na szybkie rozwijanie umiejętności specjalistycznych oraz umożliwi sprawne zdobywanie nowych kwalifikacji.

Matematyka ściśle wpisuje się w rozwój naszej cywilizacji. Pojęcia i twierdzenia matematyczne są uniwersalne i ponadczasowe. Narzędzia i metody matematyczne umożliwiają opisanie otaczającej nas rzeczywistości, analizowanie problemów oraz formułowanie wniosków.

Może inspiracją do wyboru tych studiów będzie film:

Studia na kierunku matematyka w technice w ofercie Politechniki Poznańskiej

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach dowiesz się na stronie: Studia ścisłe Poznań. Interesujesz się matematyką, fizyką a może astronomią i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia ścisłe w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Poznaniu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Poznaniu:

Studia w Poznaniu

Kierunki studiów w Poznaniu

Rekrutacja na studia w Poznaniu

Uczelnie Poznań

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia