Nanotechnologia w Gdańsku

Chcesz w przyszłej pracy zawodowej tworzyć i badać nowe materiały, zjawiska lub urządzenia oparte na nanostrukturach? Wybierz studia na kierunku nanotechnologia w Gdańsku!

Studia na kierunku nanotechnologia, które proponuje kandydatom Politechnika Gdańska (prowadzi je Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej PG), mają charakter interdyscyplinarny. Student tego kierunku zdobywa i poszerza wiedzę oraz umiejętności z zakresu fizyki, matematyki, chemii i inżynierii.

Nanotechnologia polega na manipulacji materią w nanoskali (jedna miliardowa metra), tworzeniu i badaniu nowych materiałów i urządzeń, w tym także narzędzi diagnostycznych i nanoczujników.

Student nanotechnologii poza pracą eksperymentalną w laboratoriach, zdobywa umiejętność prowadzenia badań obliczeniowo-symulacyjnych mających na celu zwiększenie wiedzy teoretycznej i wsparcie procesu projektowania i opracowywania nowych, inteligentnych materiałów i ich zastosowań.
Badania nanotechnologiczne są często realizowane we współpracy między różnymi wydziałami lub instytucjami i przekraczają granice między środowiskiem akademickim a przemysłem.

Perspektywy zawodowe:

  • medycyna, farmaceutyka i kosmetologia;
  • centra badawczo-rozwojowe, laboratoria, instytuty badawcze;
  • energetyka, w szczególności odnawialna;
  • elektronika i optoelektronika;
  • produkcja, obróbka i magazynowanie żywności;
  • inteligentne tekstylia;
  • lotnictwo i przemysł kosmiczny;
  • przemysł zbrojeniowy.

Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków technicznych – sprawdź naszą stronę studia techniczne Gdańsk. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: Studia techniczne w Polsce. Dla tych, którzy interesują się informatyką odpowiednie informacje na stronie studia informatyczne Gdańsk.

Czytaj także:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Gdańsku/ w Trójmieście.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Gdańsku:

Studia w Gdańsku

Kierunki studiów w Gdańsku

Rekrutacja na studia w Gdańsku

Uczelnie Gdańsk

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia