Studia Wrocław

Nowe wydziały na Politechnice Wrocławskiej

jedna z największych polskich uczelni technicznych w Polsce przechodzi przeobrażenia strukturalne. Na uczelni powstały aż trzy nowe wydziały. Wydział Informatyki i Telekomunikacji, Wydział Zarządzania oraz Wydział Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów.

Wydział Informatyki i Telekomunikacji Politechniki Wrocławskiej

Wydział Informatyki i Telekomunikacji Politechniki Wrocławskiej będzie największym tego typu wydziałem w Polsce.

– Z pomysłem utworzenia wydziału łączącego katedry związane z dyscypliną Informatyka i Telekomunikacja prof. Tadeusz Więckowski przyszedł do mnie, gdy zaczynałem swoją kadencję. Prace nad jego powołaniem trwały rok i jestem bardzo wdzięczny wszystkim osobom, które były zaangażowane w ten proces. Informatyka i telekomunikacja budowały swoją pozycję najsilniejszego ośrodka w Polsce od dawna, ale teraz będziemy mogli to skuteczniej komunikować kandydatom na studia czy otoczeniu gospodarczemu – mówi prof. Arkadiusz Wójs, rektor PWr .

Wydział Zarządzania Politechniki Wrocławskiej

Wydział powstał z przekształcenia Wydziału Informatyki i Zarządzania.

– Stajemy się nowym wydziałem na Politechnice Wrocławskiej i jesteśmy tym ogromnie podekscytowani, ponieważ nareszcie możemy tworzyć takie Zarządzanie, o którym zawsze marzyliśmy – nowoczesne, międzynarodowe i mocno ukierunkowane na dynamiczny rynek pracy – mówi prof. Katarzyna Tworek, dziekan W8.

Wydział Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów Politechniki Wrocławskiej

Wydział powstał z przekształcenia dotychczasowego Wydziału Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki oraz włączenia katedr z Wydziału Elektroniki, skupionych w dyscyplinie Automatyka, Elektronika i Elektrotechnika

– Po zmianach na wydziale nadal będą obecne te same nowoczesne aspekty badawcze i dydaktyczne, choć w rozszerzonym, często interdyscyplinarnym, zakresie, który odpowiada na zapotrzebowanie gospodarki opartej na wiedzy i cyfrowego społeczeństwa – mówi prof. Rafał Walczak, dziekan Wydziału Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów.

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia