Studia chemiczne w Kielcach

Studia chemiczne w Kielcach to nie jest gwarancja szerokiego wyboru. Jeśli interesuje cię kierunek studiów CHEMIA dowiedz się więcej o propozycji, którą przygotował Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach. W Instytucie Chemii UJK również propozycja studiów na kierunku biotechnologia.

Chemia na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach (UJK)

Studenci kierunku chemia, prowadzonego przez Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach, zdobywają wiedzę i umiejętności z zakresu zaawansowanych i pogłębionych zagadnień chemii, opartą na podstawach nauk matematyczno-przyrodniczych.

Absolwent tego kierunku zna różnego rodzaju metody analityczne, w tym nowoczesne metody instrumentalne, które pozwalają na podjęcie pracy w najlepszych laboratoriach chemicznych. Jest przygotowany do pracy w przemyśle chemicznym i przemysłach pokrewnych oraz drobnej wytwórczości. Posiada również kwalifikacje umożliwiające podjęcie pracy w przemyśle wydobywczym i przetwórstwa surowców mineralnych, ściśle związanym z gospodarką regionu, w szczególności w zakresie badania jakości surowców i wytwarzanych produktów, ale też laboratoriach związanych z ochroną środowiska.

Kierunki studiów chemicznych w Kielcach

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia chemiczne Kielce. Interesujesz się naukami ścisłymi, bawią cię działania w laboratoriach, cieszą eksperymenty i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia chemiczne w Polsce.

Czytaj także:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Kielcach.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Kielcach:

Studia w Kielcach

Kierunki studiów w Kielcach

Rekrutacja na studia w Kielcach

Uczelnie Kielce

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia