Kierunki studiów ToruńStudia artystyczneStudia humanistyczneStudia Toruń

Ochrona dóbr kultury – kierunek studiów w Toruniu

Kierunek ochrona dóbr kultury to propozycja dla ludzi, którzy rozkochani są w architekturze i sztuce. Studia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika dają szeroką wiedzę o historii sztuki, muzealnictwie i pracach konserwatorskich.

Studia w zakresie ochrony dóbr kultury to studia dla wszystkich zainteresowanych sztuką i architekturą, którzy pragną czynnie zajmować się zachowaniem dziedzictwa kulturowego dla przyszłych pokoleń. Studia dają szeroką wiedzę w zakresie historii sztuki i dziedzictwa materialnego, a przede wszystkim szansę na modelowanie dalszej drogi naukowej i kariery zawodowej w stronę konserwatorstwa, zabytkoznawstwa i muzealnictwa. Łączą wiedzę teoretyczną z zakresu dziejów sztuki i ochrony dziedzictwa kulturowego z wieloma praktycznymi umiejętnościami (m. in. w zakresie identyfikacji, dokumentacji i wartościowania zabytków), niezbędnymi w instytucjach zajmujących się ochroną dóbr kultury. Dużą wagę przykładamy do struktury materialnej dzieł sztuki / zabytków architektury / wytworów rzemiosła / zabytków techniki, a także do rozpoznania tkwiących w nich wartości. Program studiów uzupełnią zajęcia z rysunku, rysunku technicznego, wizualizacji 3D, fotografii i wyjazdy na ćwiczenia w terenie. Jest to unikatowy model kształcenia, który pozwala naszym Absolwentom odnaleźć się w bardzo różnych instytucjach i pracować z bardzo różnymi wytworami przeszłości, o różnej jakości i wartości kulturowej.

Co po studiach?

Po studiach licencjackich będziecie przygotowani w stopniu podstawowym do pracy w instytucjach kultury (jako asystenci muzealni, pracownicy galerii, domów kultury).

Możecie podjąć pracę m. in.:

  • w różnych instytucjach kultury i sztuki, np. w muzeach o różnym profilu, w galeriach sztuki i na rynku antykwarycznym, centrach sztuki współczesnej, domach kultury, i innych ośrodkach życia kulturalnego i artystycznego,
  • w urzędach konserwatorskich, ośrodkach dokumentacji zabytków lub w firmach konserwatorskich i innych instytucjach, zajmujących się badaniami (w tym badaniami architektonicznymi), ochroną i opieką nad zabytkami, ich dokumentacją i wartościowaniem,
  • w wydawnictwach oraz czasopismach związanych ze sztuką i kulturą, zabytkami, rynkiem sztuki i jej aktualiami.

Kierunek ochrona dóbr kultury w Toruniu

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia humanistyczne Toruń. Interesujesz się kulturą, pociąga cię filozofia i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia humanistyczne w Polsce.

Czytaj również

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Toruniu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Toruniu:

Studia w Toruniu

Kierunki studiów w Toruniu

Rekrutacja na studia w Toruniu

Uczelnie Toruń

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij


Czytaj więcej: studia w Toruniu

Logistyka w Toruniu

Gdzie studiować kierunek logistyka w Toruniu? Wiedza o funkcjonowaniu nowoczesnych systemów logistycznych oraz podstawy nauk ekonomicznych.

Astronomia – studia w Toruniu

Astronomia jest najstarszą z nauk przyrodniczych, a w stosowaniu matematyki do precyzyjnego przewidywania zjawisk wyprzedziła…

Studia ekonomiczne w Toruniu

Zastanawiasz się, jakie kierunki studiów ekonomicznych są prowadzone w Toruniu? Sprawdź pełną ofertę toruńskich uczelni…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia