Ogrodnictwo – Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Studenci podejmujący studia na kierunku ogrodnictwo, obok szeregu przedmiotów wykształcenia ogólnego i kierunkowego, realizują także projekty, które prezentują podczas międzynarodowych spotkań na uczelniach zagranicznych oraz na wystawach i pokazach krajowych.

Ogrodnictwo jest kierunkiem łączącym wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych, rolniczych, technicznych i ekonomicznych. Unikatowy program studiów zapewnia zdobycie interdyscyplinarnego wykształcenia z zakresu nowoczesnych technologii produkcji warzywniczej, kwiaciarskiej, sadowniczej, uprawy grzybów i roślin leczniczych, ogrodnictwa zrównoważonego.

Ogrodnictwo to nie tylko wypielęgnowane rabatki na działce i skoszony trawnik w przydomowym ogródku. To źródło ludzkiego dobrostanu. Kolejne badania specjalistów wskazują ogromny wpływ przyrody na zdrowie człowieka.

Dowiedz się jak wspomagać zielenią leczenie tradycyjne. Projektuj różnorodne biologicznie przestrzenie, zatrzymujące wodę i wpływające pozytywnie na środowisko. Rewaloryzuj zabytkowe ogrody i przywracaj piękno historii. Poznaj wykorzystanie mikroorganizmów w ogrodnictwie i rolnictwie, farmakologii, serowarstwie i browarnictwie. Twórz przestrzenie w duchu smart living – bez chemii i sprzyjające mieszkańcom oraz zwierzętom.

Perspektywy po studiach

  • Szkółki roślin ozdobnych i sadowniczych
  • Firmy związane z produkcja i dystrybucją nasion
  • Giełdy i centra ogrodnicze
  • Stacje doświadczalne i hodowlane
  • Marketing ogrodniczy i doradztwo
  • Jednostki administracji rządowej i samorządowej
  • Firmy związane z urządzaniem i pielęgnacją terenów zieleni
  • Prowadzenie własnej działalności zawodowej w zakresie ogrodnictwa

Czytaj więcej – Ogrodnictwo

Źródło: Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia rolnicze Poznań. Interesujesz się nowoczesnym rolnictwem, zasadami hodowli zwierząt lub produkcją żywności i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia rolnicze w Polsce.

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Poznaniu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Poznaniu:

Studia w Poznaniu

Kierunki studiów w Poznaniu

Rekrutacja na studia w Poznaniu

Uczelnie Poznań

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia