NoweStudia GdańskStudia medyczneStudia podyplomowe

Onkokosmetologia – Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku

Studia podyplomowe na kierunku onkokosmetologia to propozycja Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku, która stanowi odpowiedź na nowe wyzwania stawiane przed kosmetologami i specjalistami branży beauty.

Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku ma w swojej ofercie studia podyplomowe na kierunku Onkosmetologia. Ta nowa propozycja studiów skierowana jest do wszystkich absolwentów studiów wyższych (licencjackich, inżynierskich, magisterskich). Zajęcia będą prowadzone w formie hybrydowej (on-line oraz zajęcia stacjonarne w pracowniach specjalistycznych w uczelni).

Zwiększająca się liczba pacjentów onkologicznych w gabinetach kosmetologicznych to nowy rodzaj klientów, którzy stawiają nowe wyzwania zabiegowe i pielęgnacyjne przed kosmetologami i specjalistami branży beauty. O ile nowoczesne leczenie onkologiczne jest niezwykle skuteczne to jednak niesie za sobą skutki uboczne w postaci podrażnień skórnych. Zatem specjaliści branży kosmetologicznej potrzebują posiąść fachową wiedzę i umiejętności, które pozwolą im spełnić oczekiwania klienta, który wymaga szczególnej opieki i empatii.

Czego się nauczysz?

zasad opieki kosmetologicznej nad pacjentami onkologicznymi, które są zależne od wielu czynników:

  • rodzaju nowotworu,
  • metody leczenia przeciwnowotworowego,
  • specyfiki występujących dolegliwości kosmetologicznych,
  • ogólnego stanu zdrowia i samopoczucia pacjenta.

– doboru odpowiednich preparatów kosmetycznych dedykowanych do pielęgnacji pacjentów w trakcie i po przebytym leczeniu onkologicznym.
– wykonywania profesjonalnych zabiegów odżywczych, nawilżających oraz łagodzących przeznaczonych do skóry twarzy i całego ciała m.in.:

  • delikatnych masaży relaksacyjnych dających odprężenie i ukojenie bólu,
  • masaży poprawiających krążenie limfy i przepływ płynów w organizmie,
  • kosmetologicznych zabiegów upiększających, dzięki którym zwłaszcza kobiety mogą poprawić swój wygląd zewnętrzny i znów poczuć się „kobieco” (takie jak: rekonstrukcja brwi i rzęs, odbudowanie owłosienia, poprawa wyglądu paznokci, zmiana odcienia skóry),
  • delikatnego makijażu, manicure i pedicure,
  • odpowiednio dobranych zabiegów trychologicznych.

Onkokosmetologia to specjalistyczna sub-dyscyplina kosmetologii zajmującej się szeroko pojętą opieką kosmetologiczną nad osobami znajdującymi się na różnych etapach choroby nowotworowej. Obejmuje zabiegi pielęgnacyjne i upiększające, doradztwo w zakresie właściwej, systematycznej pielęgnacji domowej w trakcie jak i po procesie leczenia.

Onkokosmetolog to osoba empatyczna, posiadająca interdyscyplinarną wiedzę i umiejętności, ściśle współpracująca z lekarzami o ogromnym zaangażowaniu i ustawicznie podnosząca swoje kwalifikacje.

Wielu kosmetologów decyduje się na ukierunkowanie działalności gabinetu na świadczenie specjalistycznych usług pacjentom onkologicznym. Onkokosmetolog to doradca i konsultant wspierający swoich klientów w działaniach prozdrowotnych np.: zmiany postaw i nawyków na pro- zdrowotne, co jest zgodne i wynika z profilu zawodowego.

Szczegółowe informacje na stronie Uczelni.

Sprawdź inne STUDIA PODYPLOMOWE w Wyższej Szkole Zdrowia!

ZOBACZ RÓWNIEŻ: WYŻSZA SZKOŁA ZDROWIA W GDAŃSKU – AKTUALNOŚCI, REKRUTACJA NA STUDIA

CZYTAJ TAKŻE:

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Gdańsku i woj. pomorskim:

Studia w Gdańsku

Kierunki studiów w Gdańsku

Rekrutacja na studia w Gdańsku

Uczelnie Gdańsk

Udostępnij:

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia