Kierunki studiów GdańskKierunki studiów Trójmiastonewrodzaje studiów GdańskStudiaStudia GdańskStudia logistyczne

Studia logistyczne w Gdańsku

Studia logistyczne na kierunku LOGISTYKA mogą zaciekawić ze względu na perspektywy zawodowe. W Trójmieście naukę można podjąć np. na Uniwersytecie WSB Merito Gdańsk, Wyższej Szkole Administracji i Biznesu. Czy ten kierunek jest obecny na uczelniach państwowych? Tak! Jest kierunek transport i logistyka na PG oraz specjalność z zakresu wiedzy logistycznej na Uniwersytecie Gdańskim: Wydział Ekonomiczny UG specjalność: ekonomika transportu i logistyka.

Uniwersytet Morski w Gdyni oferuje również studia logistyczne w ramach specjalności na kierunkach transport oraz innowacyjna gospodarka. Nazwy tych specjalności to: transport i logistyka oraz systemy transportowe i logistyczne.

Transport i logistyka na Politechnice Gdańskiej

Studia na kierunku transport i logistyka, które prowadzi Politechnika Gdańska, to propozycja dla osób zainteresowanych nowoczesnym transportem wodnym i intermodalnym oraz logistyką.

Studia rozpoczynają się od przedstawienia podstawowej wiedzy z przedmiotów ogólnych i technicznych, która będzie pogłębiana w obrębie trzech specjalności:

 • Środki transportu wodnego są związane z projektowaniem i eksploatacją środków transportu: statków różnej wielkości, śródlądowych i pełnomorskich, zestawów holowniczych i pchanych oraz infrastruktury transportu wodnego, eksploatacji i diagnostyki;
 • Systemy transportu wodnego poruszają temat organizacji, planowania, a także projektowania systemów sterowania ruchem wodnym;
 • Zarządzanie w transporcie obejmuje zagadnienia zarządzania procesami transportu, logistyki, inżynierii ruchu oraz ekonomiki transportu.

Perspektywy zawodowe:

 • jednostki eksploatacyjne transportu wodnego, drogowego, samochodowego, szynowego i lotniczego,
 • zakłady obsługowo-naprawcze technicznych środków transportu,
 • jednostki organizacyjne służb ruchu wodnego, drogowego, szynowego, lotniczego,
 • przedsiębiorstwa spedycyjne i logistyczne.

Logistyka na Uniwersytecie WSB Merito Gdańsk

Studenci kierunku logistyka na Uniwersytecie WSB Merito Gdańsk uczą się m.in. wykorzystywać metody ilościowe i jakościowe do projektowania procesów logistycznych, właściwie analizować przyczyny i przebieg konkretnych procesów i zjawisk społeczno-gospodarczych, w szczególności w branży TSL, czy też przeprowadzać ocenę proponowanych rozwiązań i uczestniczyć w procesach podejmowania decyzji na poziomie operacyjnym i taktycznym.

Specjalności:

 • Inżynieria systemów logistycznych
 • Logistyka produkcji
 • Systemy transportowe
 • Technologie Blockchain w logistyce


Dowiedz się więcej o logistycznych kierunkach studiów w Gdańsku i Trójmieście, wybierając interesujące Cię pozycje z poniższej listy.

Kierunki studiów logistycznych w Gdańsku i Gdyni 2024

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia logistyczne Gdańsk. Interesuje cię spedycja, transport, logistyka – zarządzanie łańcuchami dostaw i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia logistyczne w Polsce.

Czytaj także:

Logistyka w Trójmieście

Zastanawiasz się gdzie studiować kierunek logistyka w Trójmieście? Czym się różnią programy nauczania…

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Gdańsku.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Gdańsku i woj. pomorskim:

Studia w Gdańsku

Kierunki studiów w Gdańsku

Rekrutacja na studia w Gdańsku

Uczelnie Gdańsk

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Jeden komentarz do “Studia logistyczne w Gdańsku

 • U mnie w firmie jest chłopak, bardzo pracowity i zaangażowany, przyszedł do nas zaraz po liceum i szef go wysłał na licencjat na logistykę online na uczelnie WSKZ, żeby mógł zdobyć wykształcenie a nie rezygnować z pracy. Teraz coraz więcej rzeczy jest do zrobienia online i dobrze, że przekłada się to na edukację, bo wiele osób z tego sektora najpierw pracuje a potem się doszkala.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia