Studia logistyczne w Gdańsku
Studia logistyczne na kierunku LOGISTYKA mogą zaciekawić ze względu na perspektywy zawodowe. W Trójmieście naukę można podjąć np. na Uniwersytecie WSB Merito Gdańsk, Wyższej Szkole Administracji i Biznesu. Czy ten kierunek jest obecny na uczelniach państwowych? Tak! Jest kierunek transport i logistyka na PG oraz specjalność z zakresu wiedzy logistycznej na Uniwersytecie Gdańskim: Wydział Ekonomiczny UG specjalność: ekonomika transportu i logistyka.
Uniwersytet Morski w Gdyni oferuje również studia logistyczne w ramach specjalności na kierunkach transport oraz innowacyjna gospodarka. Nazwy tych specjalności to: transport i logistyka oraz systemy transportowe i logistyczne.
Transport i logistyka na Politechnice Gdańskiej
Studia na kierunku transport i logistyka, które prowadzi Politechnika Gdańska, to propozycja dla osób zainteresowanych nowoczesnym transportem wodnym i intermodalnym oraz logistyką.
Studia rozpoczynają się od przedstawienia podstawowej wiedzy z przedmiotów ogólnych i technicznych, która będzie pogłębiana w obrębie trzech specjalności:
- Środki transportu wodnego są związane z projektowaniem i eksploatacją środków transportu: statków różnej wielkości, śródlądowych i pełnomorskich, zestawów holowniczych i pchanych oraz infrastruktury transportu wodnego, eksploatacji i diagnostyki;
- Systemy transportu wodnego poruszają temat organizacji, planowania, a także projektowania systemów sterowania ruchem wodnym;
- Zarządzanie w transporcie obejmuje zagadnienia zarządzania procesami transportu, logistyki, inżynierii ruchu oraz ekonomiki transportu.
Perspektywy zawodowe:
- jednostki eksploatacyjne transportu wodnego, drogowego, samochodowego, szynowego i lotniczego,
- zakłady obsługowo-naprawcze technicznych środków transportu,
- jednostki organizacyjne służb ruchu wodnego, drogowego, szynowego, lotniczego,
- przedsiębiorstwa spedycyjne i logistyczne.
Logistyka na Uniwersytecie WSB Merito Gdańsk
Studenci kierunku logistyka na Uniwersytecie WSB Merito Gdańsk uczą się m.in. wykorzystywać metody ilościowe i jakościowe do projektowania procesów logistycznych, właściwie analizować przyczyny i przebieg konkretnych procesów i zjawisk społeczno-gospodarczych, w szczególności w branży TSL, czy też przeprowadzać ocenę proponowanych rozwiązań i uczestniczyć w procesach podejmowania decyzji na poziomie operacyjnym i taktycznym.
Specjalności:
- Inżynieria systemów logistycznych
- Logistyka produkcji
- Systemy transportowe
- Technologie Blockchain w logistyce
Dowiedz się więcej o logistycznych kierunkach studiów w Gdańsku i Trójmieście, wybierając interesujące Cię pozycje z poniższej listy.
Kierunki studiów logistycznych w Gdańsku i Gdyni 2025
- LOGISTYKA , Gdańska Szkoła Wyższa
- LOGISTYKA , Uniwersytet WSB Merito Gdańsk
- TRANSPORT I LOGISTYKA , Politechnika Gdańska
- TRANSPORT SPEDYCJA LOGISTYKA , Uniwersytet WSB Merito Gdańsk
- LOGISTYKA , Uniwersytet WSB Merito Gdynia
- LOGISTYKA , Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu w Gdyni
- LOGISTYKA – studia inżynierskie , Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu w Gdyni
Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia logistyczne Gdańsk. Interesuje cię spedycja, transport, logistyka – zarządzanie łańcuchami dostaw i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia logistyczne w Polsce.
Czytaj także:
Logistyka w Trójmieście
Logistyka – Uniwersytet WSB Merito Gdańsk
Transport i logistyka w Gdańsku
Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Gdańsku.
Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Gdańsku i woj. pomorskim:
Studia w Gdańsku
Kierunki studiów w Gdańsku
Rekrutacja na studia w Gdańsku
Uczelnie Gdańsk
Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij
U mnie w firmie jest chłopak, bardzo pracowity i zaangażowany, przyszedł do nas zaraz po liceum i szef go wysłał na licencjat na logistykę online na uczelnie WSKZ, żeby mógł zdobyć wykształcenie a nie rezygnować z pracy. Teraz coraz więcej rzeczy jest do zrobienia online i dobrze, że przekłada się to na edukację, bo wiele osób z tego sektora najpierw pracuje a potem się doszkala.