Logistyka w Trójmieście

Interesują Cię studia logistyczne w Trójmieście? Planujesz podjąć studia na kierunku logistyka i szukasz uczelni w Gdańsku, Gdyni lub Sopocie? Lektura tego artykułu rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości. Poznasz również podstawowe różnice pomiędzy ofertami poszczególnych trójmiejskich uczelni.

Gdzie studiować kierunek logistyka w Trójmieście – Gdańsk, Gdynia, czy Sopot?

Studia na kierunkach logistyka, transport i logistyka (lub w ramach specjalności na kierunkach takich jak ekonomia, czy transport) znajdziesz na sześciu trójmiejskich uczelniach. Jeśli chcesz podjąć studia na jednej z uczelni publicznych, to zobacz jakie propozycje przygotowały Politechnika Gdańska i Uniwersytet Morski w Gdyni. Natomiast jeśli zdecydujesz się na naukę na uczelni niepublicznej, to mogą być to: Wyższa Szkoła Bankowa (w Gdańsku lub Gdyni), Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu w Gdyni lub Sopocka Szkoła Wyższa.

Transport i logistyka na Politechnice Gdańskiej (PG)

Kierunek transport i logistyka, który prowadzi Politechnika Gdańska (Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa PG), ma za zadanie przekazać wiedzę z zakresu środków i systemów transportu oraz zarządzania w transporcie. Studia rozpoczynają się od przedstawienia podstawowej wiedzy z przedmiotów ogólnych i technicznych, która będzie pogłębiana w obrębie trzech specjalności.

Specjalności:

 • Środki transportu wodnego
 • Systemy transportu wodnego
 • Zarządzanie w transporcie

Transport – specjalność Transport i Logistyka na Uniwersytecie Morskim w Gdyni (UMG)

W ramach specjalności transport i logistyka (na kierunku transport), oferowanej przez Uniwersytet Morski w Gdyni, zyskasz gruntowne przygotowanie techniczne z profilem menedżerskim. Nauczysz się m.in. rozwiązywać problemy ze sfery transportu, spedycji i logistyki, projektować oraz realizować proste obiekty, systemy lub procesy, typowe dla sektora TSL, przy użyciu właściwych metod, technik i narzędzi. Absolwent tej specjalności może podjąć studia stopnia II na kierunku Transport w specjalności Morskie Systemy Transportowe i Logistyczne.

Logistyka w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku (WSB)

Studia na kierunku logistyka, który proponuje Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku, przygotowują do pracy w przedsiębiorstwach produkcyjnych, logistycznych, projektowych i doradczych, a także jednostkach gospodarczych i administracyjnych. Będziesz brać udział w zajęciach odbywających się w laboratoriach logistycznych, wyposażonych w wysokiej klasy sprzęt i najnowsze oprogramowanie branżowe.

Specjalności:

 • Inteligentne systemy transportowe
 • Inżynieria produkcji
 • Inżynieria systemów logistycznych
 • Logistyka i spedycja
 • Logistyka międzynarodowa
 • Logistyka przedsiębiorstw
 • Logistyka transportu

Logistyka w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu w Gdyni (WSAiB)

Kierunek logistyka, który ma w swojej ofercie Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu w Gdyni, gruntownie przygotowuje do pracy na stanowiskach związanych z planowaniem, koordynacją i organizacją transportu. Dzięki studiom w WSAiB staniesz się wszechstronnie przygotowanym specjalistą. Wiedza, którą zdobędziesz, nie będzie tylko wiedzą kierunkową. Poznasz też dziedziny pokrewne, jak marketing czy zarządzanie. Studia dostępne są także w języku angielskim.

Specjalności:

 • Logistyka międzynarodowa
 • Logistyka morska
 • Logistyka przedsiębiorstw
 • Logistyka miejska
 • Transport i spedycja

Logistyka w Wyższej Szkole Bankowej w Gdyni (WSB)

Wybierając studia na kierunku logistyka, które prowadzi Wyższa Szkoła Bankowa w Gdyni, będziesz realizować program kształcenia rozwijający kompetencje miękkie, umiejętność posługiwania się językiem obcym oraz wykorzystywania specjalistycznego oprogramowania branżowego klasy ERP/WMS. Nauczysz się także właściwie analizować przyczyny i przebieg konkretnych procesów i zjawisk społeczno-gospodarczych, w szczególności w branży TSL.

Specjalności:

 • Inżynieria produkcji
 • Inżynieria systemów logistycznych
 • Logistyka i spedycja
 • Logistyka międzynarodowa

Ekonomia – specjalność Transport i Logistyka w Sopockiej Szkole Wyższej (SSW)

Program studiów specjalności transport i logistyka, dostępnej na kierunku ekonomia, który prowadzi Sopocka Szkoła Wyższa, powstał przy współpracy z pracodawcami (Konwent Pracodawców) i profesjonalistami z branży logistycznej, zapewniając tym samym przyszłym absolwentom SSW dobry start na rynku pracy. Studia przygotują Cię do pracy w firmach o charakterze produkcyjnym i logistycznym a także innych jednostkach gospodarczych oraz administracyjnych, w których wymagana jest wiedza z zakresu logistyki.

Czytaj również

Czy warto studiować na kierunku logistyka?

Jeśli chcesz projektować i zarządzać operacjami logistycznymi w kraju i całej Europie lub ekscytują cię wyzwania i chcesz planować skuteczne strategie logistyczne dla małych i dużych firm produkcyjnych, handlowych i usługowych, prawdopodobnie zainteresują cię właśnie studia na tym kierunku.

Wybierając studia na kierunku logistyka poznasz zasady zarządzania działalnością logistyczną. Nauczysz się sterować przepływem informacji, środków finansowych, zasobów ludzkich i materialnych, logistyczną obsługą klienta, a także organizować operacyjną działalność oraz usprawniać zarządzanie logistyczne w obszarach funkcjonalnych przedsiębiorstwa.

Zdobędziesz wiedzę z zakresu funkcjonowania nowoczesnych systemów logistycznych oraz podstaw nauk ekonomicznych, organizacji i zarządzania.

Będziesz przygotowany do pracy w przedsiębiorstwach produkcyjnych, logistycznych, jednostkach projektowych i doradczych zajmujących się logistyką (np. w firmach spedycyjnych, przewozowych) oraz instytucjach administracji, w których wymagana jest wiedza logistyczna.

Kierunki logistyczne w Trójmieście

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia logistyczne Gdańsk / Trójmiasto. Interesujesz się logistyką, transportem i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia logistyczne w Polsce.

CZYTAJ TAKŻE:

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Gdańsku i woj. pomorskim:

Studia w Gdańsku

Kierunki studiów w Gdańsku

Rekrutacja na studia w Gdańsku

Uczelnie Gdańsk

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia