Kierunki studiów GdańskKierunki studiów Gdyniakierunki studiów SopotKierunki studiów TrójmiastonewStudia GdańskStudia logistyczneTOP GdańskTop studia

Logistyka w Trójmieście

Interesują Cię studia logistyczne w Trójmieście? Planujesz podjąć studia na kierunku logistyka i szukasz uczelni w Gdańsku, Gdyni lub Sopocie? Lektura tego artykułu rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości. Poznasz również podstawowe różnice pomiędzy ofertami poszczególnych trójmiejskich uczelni.

Gdzie studiować kierunek logistyka w Trójmieście – Gdańsk, Gdynia, czy Sopot?

Studia na kierunkach logistyka, transport i logistyka (lub w ramach specjalności na kierunkach takich jak ekonomia, czy transport) znajdziesz na sześciu trójmiejskich uczelniach. Jeśli chcesz podjąć studia na jednej z uczelni publicznych, to zobacz jakie propozycje przygotowały Politechnika Gdańska i Uniwersytet Morski w Gdyni. Natomiast jeśli zdecydujesz się na naukę na uczelni niepublicznej, to mogą być to: Uniwersytecie WSB Merito (w Gdańsku lub Gdyni), Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu w Gdyni.

Transport i logistyka na Politechnice Gdańskiej (PG)

Kierunek transport i logistyka, który prowadzi Politechnika Gdańska (Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa PG), ma za zadanie przekazać wiedzę z zakresu środków i systemów transportu oraz zarządzania w transporcie. Studia rozpoczynają się od przedstawienia podstawowej wiedzy z przedmiotów ogólnych i technicznych, która będzie pogłębiana w obrębie trzech specjalności.

Specjalności:

 • Środki transportu wodnego
 • Systemy transportu wodnego
 • Zarządzanie w transporcie

Transport – specjalność Transport i Logistyka na Uniwersytecie Morskim w Gdyni (UMG)

W ramach specjalności transport i logistyka (na kierunku transport), oferowanej przez Uniwersytet Morski w Gdyni, zyskasz gruntowne przygotowanie techniczne z profilem menedżerskim. Nauczysz się m.in. rozwiązywać problemy ze sfery transportu, spedycji i logistyki, projektować oraz realizować proste obiekty, systemy lub procesy, typowe dla sektora TSL, przy użyciu właściwych metod, technik i narzędzi. Absolwent tej specjalności może podjąć studia stopnia II na kierunku Transport w specjalności Morskie Systemy Transportowe i Logistyczne.

Logistyka na Uniwersytecie WSB Merito Gdańsk

Studia na kierunku logistyka, który proponuje WSB Merito Gdańsk, przygotowują do pracy w przedsiębiorstwach produkcyjnych, logistycznych, projektowych i doradczych, a także jednostkach gospodarczych i administracyjnych. Będziesz brać udział w zajęciach odbywających się w laboratoriach logistycznych, wyposażonych w wysokiej klasy sprzęt i najnowsze oprogramowanie branżowe.

Specjalności:

 • Inteligentne systemy transportowe
 • Inżynieria systemów logistycznych
 • Logistyka i spedycja
 • Logistyka międzynarodowa
 • Logistyka produkcji
 • Logistyka transportu
 • Logistyka magazynowa
 • Logistyka miejska (Smart City)

Logistyka w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu w Gdyni (WSAiB)

Kierunek logistyka, który ma w swojej ofercie Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu w Gdyni, gruntownie przygotowuje do pracy na stanowiskach związanych z planowaniem, koordynacją i organizacją transportu. Dzięki studiom w WSAiB staniesz się wszechstronnie przygotowanym specjalistą. Wiedza, którą zdobędziesz, nie będzie tylko wiedzą kierunkową. Poznasz też dziedziny pokrewne, jak marketing czy zarządzanie. Studia dostępne są także w języku angielskim.

Specjalności:

 • Logistyka międzynarodowa
 • Logistyka morska
 • Logistyka przedsiębiorstw
 • Logistyka miejska
 • Transport i spedycja

Logistyka na Uniwersytecie WSB Merito Gdynia

Wybierając studia na kierunku logistyka, które prowadzi Uniwersytet WSB Merito Gdynia, będziesz realizować program kształcenia rozwijający kompetencje miękkie, umiejętność posługiwania się językiem obcym oraz wykorzystywania specjalistycznego oprogramowania branżowego klasy ERP/WMS. Nauczysz się także właściwie analizować przyczyny i przebieg konkretnych procesów i zjawisk społeczno-gospodarczych, w szczególności w branży TSL.

Specjalności:

 • Logistyka produkcji
 • Inżynieria systemów logistycznych
 • Logistyka i spedycja
 • Logistyka magazynowa

Ekonomia – specjalność Ekonomia transportu, spedycji i logistyki (TSL) w Sopockiej Akademii Nauk Stosowanych

Program studiów specjalności Ekonomia transportu, spedycji i logistyki (TSL), dostępnej na kierunku ekonomia, który prowadzi Sopocka Akademia Nauk Stosowanych, powstał przy współpracy z pracodawcami (Konwent Pracodawców) i profesjonalistami z branży logistycznej, zapewniając tym samym przyszłym absolwentom SANS dobry start na rynku pracy. Studia przygotują Cię do pracy w firmach o charakterze produkcyjnym i logistycznym a także innych jednostkach gospodarczych oraz administracyjnych, w których wymagana jest wiedza z zakresu logistyki.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Czy warto studiować na kierunku logistyka?

Jeśli chcesz projektować i zarządzać operacjami logistycznymi w kraju i całej Europie lub ekscytują cię wyzwania i chcesz planować skuteczne strategie logistyczne dla małych i dużych firm produkcyjnych, handlowych i usługowych, prawdopodobnie zainteresują cię właśnie studia na tym kierunku.

Wybierając studia na kierunku logistyka poznasz zasady zarządzania działalnością logistyczną. Nauczysz się sterować przepływem informacji, środków finansowych, zasobów ludzkich i materialnych, logistyczną obsługą klienta, a także organizować operacyjną działalność oraz usprawniać zarządzanie logistyczne w obszarach funkcjonalnych przedsiębiorstwa.

Zdobędziesz wiedzę z zakresu funkcjonowania nowoczesnych systemów logistycznych oraz podstaw nauk ekonomicznych, organizacji i zarządzania.

Będziesz przygotowany do pracy w przedsiębiorstwach produkcyjnych, logistycznych, jednostkach projektowych i doradczych zajmujących się logistyką (np. w firmach spedycyjnych, przewozowych) oraz instytucjach administracji, w których wymagana jest wiedza logistyczna.

Kierunki logistyczne w Trójmieście

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia logistyczne Gdańsk / Trójmiasto. Interesujesz się logistyką, transportem i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia logistyczne w Polsce.

CZYTAJ TAKŻE:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Gdańsku.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Gdańsku i woj. pomorskim:

Studia w Gdańsku

Kierunki studiów w Gdańsku

Rekrutacja na studia w Gdańsku

Uczelnie Gdańsk

Udostępnij

Jeden komentarz do “Logistyka w Trójmieście

 • Pracuję w logistyce już od wielu lat, ale żeby dostać awans musiałem pójść na studia w tym kierunku. Myślałem, że nie uda mi się pogodzić nauki z pracą i nici z awansu, ale nie odpuściłem i zapisałem się na studia online organizowane przez WSKZ. Studia są tak przygotowane i opracowane, że mogą uczyć się o dowolnej porze i w dowolnym miejscu. Mam czas na pracę, na życie i na naukę. Jestem przykładem, że wszystko można pogodzić i zdobyć wykształcenie.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia