Kierunki studiów BydgoszczStudia BydgoszczStudia medyczne

Optyka okularowa z elementami optometrii w Bydgoszczy

Kierunek studiów optyka okularowa z elementami optometrii to studia dające kompetencje do diagnozowania wad wzroku oraz szukania na te problemy konkretnych rozwiązań. Studia przygotowało dla kandydatów Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy

Studia w Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy to propozycje tak popularnych kierunków jak kierunek lekarski czy pielęgniarstwo. Są także wśród nich kierunki, na które toczy się poważna rywalizacja wśród kandydatów, ale nie istnieją aż tak powszechnie w świadomości maturzystów. Jednym z nich jest optyka okularowa z elementami optometrii.

Kształcenie na tym kierunku przygotuje absolwenta do prowadzenia warsztatu optyka okularowego, do właściwego doboru opraw okularowych oraz zapewni wiedzę z zakresu doboru korekcji okularowej i aplikacji soczewek kontaktowych.

Absolwent optyki będzie mógł prowadzić pomiary w zakresie niezbędnym dla potrzeb wykonywania okularów oraz udzielać instrukcji w zakresie posługiwania się pomocami wzrokowymi. Zostanie wyposażony w narzędzia pozwalające na kompetentną sprzedaż soczewek kontaktowych i środków do ich pielęgnacji.

Program studiów jest ukierunkowany na umiejętności praktyczne, kontakt z klientem/pacjentem oraz wzbogacony zajęciami z zakresu przedsiębiorczości.

Co po studiach?

Jako absolwent kierunku optyka okularowa z elementami optometrii będziesz przygotowany do:

  • samodzielnego prowadzenia warsztatu okularowego i gabinetu pomiaru refrakcji oka oraz do współdziałania z lekarzem okulistą w przypadku schorzeń organicznych oka,
  • podjęcia pracy w zakładach optycznych,
  • zakładach projektujących lub produkujących soczewki oraz sprzęt optyczny,
  • firmach dystrybuujących produkty optyczne, w tym soczewki i urządzenia,
  • gabinetach, przychodniach, oddziałach okulistycznych.

Zobacz film:

Optyka okularowa z elementami optometrii na Collegium Medicum UMK

Rekrutacja

Obowiązuje w rekrutacji konkurs świadectw. Co brane jest pod uwagę? Jeden przedmiot spośród: Biologia albo Chemia albo Fizyka albo Fizyka i Astronomia albo Matematyka, najkorzystniejszy dla kandydata

Kierunek optyka okularowa z elementami optometrii w Bydgoszczy

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach dowiesz się na stronie: studia medyczne Bydgoszcz. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z medycyną, zdrowiem i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia medyczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Bydgoszczy.

Można skorzystać również z innych informacji o studiach w Bydgoszczy

Studia w Bydgoszczy

Kierunki studiów w Bydgoszczy

Rekrutacja na studia w Bydgoszczy

Uczelnie Bydgoszcz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia