Kierunki studiów BydgoszczNoweStudia BydgoszczStudia medyczneTOP BydgoszczTop studia

Kierunek lekarski w Bydgoszczy

Studia medyczne na kierunku lekarskim w Bydgoszczy to propozycja Collegium Medicum UMK oraz Politechniki Bydgoskiej. Na studiach w CM UMK realizowany jest autorski program, który za swoje źródło bierze holistyczną koncepcję człowieka. Dewizą nauczania jest uznanie, że człowiek jest nierozerwalną całością a wszystkie jego układy wzajemnie na siebie wpływają.

Program nauczania, który oferuje kierunek lekarski, skupia się na trzech podstawowych modułach:

  • Wybrane choroby cywilizacyjne
  • Człowiek wobec zagrożeń środowiska
  • Ciąża i poród

Collegium Medicum UMK ma bardzo dobrą kadrę naukowo-dydaktyczną. Nowoczesną pod względem diagnostycznym i terapeutycznym bazę kliniczną. Zapewnia też możliwość studiowania wg indywidualnego programu studiów lub indywidualnej organizacji studiów.

Po studiach jednolitych magisterskich na kierunku lekarskim absolwent ma możliwość przystąpienia do stażu podyplomowego, po którym zdaje Lekarski Egzamin Końcowy (LEK).

Jakie są zasady rekrutacji na studia?

W postępowaniu rekrutacyjnym uwzględnia się wynik matury z:

  1. biologia albo matematyka
  2. chemia albo fizyka albo fizyka i astronomia albo matematyka albo biologia

Uwzględnia się wyniki z poziomu rozszerzonego i stosuje się przelicznik dla grupy 1 = 0,55, dla grupy drugiej = 0,45

Wzór do obliczenia punktów i przykład obliczenia

W = p1*W1 + p2* W2, czyli wybierasz przykładowo na maturze biologię, zdajesz ją na 86 %. Obliczasz punkty. 86*0,55= 47,30. Z drugiej grupy chemia. To zdajesz na maturze na 79%. Obliczasz 79*0,45 = 35,55 Dodajesz 47,30+35.55= 82,85 pkt. W rekrutacji 2020/21 do zostania studentem medycyny wystarczyło 76,15 pkt.

Studia lekarskie cieszą się wśród maturzystów ogromną popularnością. Dzięki nim przyszli lekarze odkrywają medyczne pasje, niosą pomoc ludziom i ratują im życie. Z zawodem lekarza nieodzownie związany jest prestiż i ogromne zaufanie społeczne, dlatego najlepszymi lekarzami zostają osoby odpowiedzialne, łatwo nawiązujące kontakty i współczujące. Dzięki studiom na kierunku lekarskim nauczysz się jak stawiać wstępne diagnozy, badać i leczyć chorych. Po odbyciu stażu będziesz miał okazję wyboru jednej z wielu specjalizacji m. in. chirurgii, pediatrii, ortopedii, neurologii czy psychiatrii.

Kierunek lekarski w Bydgoszczy

Zobacz film

Kierunek lekarski – CM UMK

Więcej informacji o kierunkach medycznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia medyczne Bydgoszcz. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z medycyną, zdrowiem i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia medyczne.

CZYTAJ TAKŻE:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Bydgoszczy.

Można skorzystać również z innych informacji o studiach w Bydgoszczy

Studia w Bydgoszczy

Kierunki studiów w Bydgoszczy

Rekrutacja na studia w Bydgoszczy

Uczelnie Bydgoszcz

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia