NoweStudia GdańskStudia informatyczneStudia podyplomowe

Pełnomocnik do spraw bezpieczeństwa cyberprzestrzeni – Gdańska Szkoła Wyższa

Celem studiów podyplomowych Pełnomocnik do spraw bezpieczeństwa cyberprzestrzeni jest kształcenie osób wykonujących lub przewidzianych do wykonywania zadań związanych z zapewnieniem cyberbezpieczeństwa w instytucji.

Studia podyplomowe na kierunku Pełnomocnik do spraw bezpieczeństwa cyberprzestrzeni proponuje kandydatom Gdańska Szkoła Wyższa.

2-semestralne studia pozwalają zdobyć wiedzę dotyczącą działania systemów i sieci komputerowych, a także prawnego umocowania funkcjonowania organizacji na podstawie norm prawa krajowego i europejskiego w szczególności Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/1148 z dnia 6 lipca 2016 r. w sprawie środków na rzecz wysokiego wspólnego poziomu bezpieczeństwa sieci i systemów informatycznych na terytorium Unii. Istotne będzie także prowadzenie nadzoru i audytów, a także umiejętności przekazywania wiedzy dotyczącej cyberbezpieczeństwa użytkownikom systemów IT.

Ponadto celem studiów oprócz przekazania wiedzy i umiejętności pozwalających pełnić funkcję pełnomocnika ds. bezpieczeństwa cyberprzestrzeni jest przygotowanie uczestników do realizacji zadań związanych z ochroną danych osobowych (pełnienie funkcji inspektora ochrony danych) oraz informacji niejawnych (pełnienie funkcji pełnomocnika ds. ochrony informacji niejawnych).

Studia przeznaczone są dla osób zawodowo zajmujących się bezpieczeństwem przetwarzania informacji w systemach IT oraz osób, które obecnie lub w przyszłości zamierzają specjalizować się w zagadnieniach ochrony danych i prywatności w cyberprzestrzenie, w tym inspektorów ochrony danych, pełnomocników ds. ochrony informacji niejawnych, administratorów danych osobowych, pracodawców, pracowników stosujących ustawę o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, pozostałych osób zainteresowanych tematyką cyberbezpieczeństwa. Są doskonałym przygotowaniem do pełnienia funkcji pełnomocnika ds. bezpieczeństwa cyberprzestrzeni, a także inspektora ochrony danych w związku ze stosowaniem RODO, a także pełnomocnika ds. ochrony informacji niejawnych w związku z obowiązującą ustawą z dnia 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych.

Więcej informacji o tym kierunku na stronie Uczelni.

Sprawdź inne STUDIA PODYPLOMOWE w GSW. Mogą Cię również zainteresować SZKOLENIA I KURSY.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: GDAŃSKA SZKOŁA WYŻSZA – AKTUALNOŚCI, REKRUTACJA NA STUDIA

CZYTAJ TAKŻE:

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Gdańsku i woj. pomorskim:

Studia w Gdańsku

Kierunki studiów w Gdańsku

Rekrutacja na studia w Gdańsku

Uczelnie Gdańsk

Udostępnij:

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia