Kierunki studiów BiałystoknewStudia BiałystokStudia medyczneTOP BiałystokTop studia

Pielęgniarstwo w Białymstoku

Studia na kierunku pielęgniarstwo wdarły się przebojem do grupy tych kierunków, które cieszą się największą popularnością wśród kandydatów. Postanowiliśmy spojrzeć na propozycje uczelni w Białymstoku i dowiedzieć się, które z nich proponują pielęgniarstwo.

Gdzie studiować kierunek pielęgniarstwo w Białymstoku?

W stolicy Podlasia studia na kierunku pielęgniarstwo proponują kandydatom dwie uczelni. Państwowy Uniwersytet Medyczny w Białymstoku oraz niepaństwowa Wyższa Szkoła Medyczna w Białymstoku przygotowały oferty studiów stacjonarnych. Uczelnia prowadzi również studia pomostowe dla absolwentów szkół medycznych – liceów lub medycznych szkół zawodowych. Studia licencjackie trwają 3 lata. Naukę można kontynuować na studiach II stopnia.

Studia na kierunku pielęgniarstwo przygotowują absolwentów do samodzielnego sprawowania opieki medycznej nad pacjentem, asystowania lekarzowi w czasie drobnych zabiegów i operacji, wykonywania samodzielnych działań w zakresie diagnostyki, leczenia i rehabilitacji, promocji i edukacji zdrowotnej.

Oczekiwania wobec kandydatów w rekrutacji na pielęgniarstwo na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku.

Obowiązuje konkurs świadectw, w którym pod uwagę brany jest jeden przedmiot: biologia lub chemia lub matematyka lub fizyka.

Kierunek pielęgniarstwo w Białymstoku

Zobacz inne kierunki studiów na Uniwersytet Medyczny w Białymstoku.

Więcej informacji o kierunkach medycznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia medyczne Białystok. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z medycyną, zdrowiem i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia medyczne.

W województwie podlaskim studia na kierunku pielęgniarstwo można również podjąć w Łomży oraz Suwałkach.

Czytaj również

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Białymstoku.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Białymstoku:

Studia w Białymstoku

Kierunki studiów w Białymstoku

Rekrutacja na studia w Białymstoku

Uczelnie Białystok

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia