Politechnika Bydgoska jest już faktem

Politechnika Bydgoska jest już faktem

Prezydent RP Andrzej Duda podpisał ustawę o przekształceniu Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy w Politechnikę Bydgoską. Już za dwa tygodnie w Bydgoszczy będzie formalnie politechnika.
Yes, yes, yes!!!! Mamy to!! Jesteśmy Politechniką Bydgoską!!! w tak emocjonalny sposób zareagował oficjalny profil UTP? Politechniki Bydgoskiej na informacje z Kancelarii Prezydenta.
Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy jest uczelnią o kilkudziesięcioletniej tradycji. Jego początki związane są z powstaniem w 1951 roku, pierwszej w Bydgoszczy wyższej uczelni akademickiej – Wieczorowej Szkoły Inżynierskiej. W początkowym okresie funkcjonowania uczelnia kształciła w systemie wieczorowym inżynierów chemików i mechaników. Po przekształceniu w Wyższą Szkołę Inżynierską, od 1964 roku, na 4 wydziałach technicznych nauka odbywała się w systemie stacjonarnym, wieczorowym i zaocznym. Później przekształcała się stopniowo w Uniwersytet Technologiczno_Przyrodniczy. Ta nazwa obowiązywała od 2006 roku. Teraz w 2021 przekształci się w Politechnikę Bydgoską.
Uczelnia kształci na kilkudziesięciu kierunkach. poznaj je w artykule:
Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia