Politechnika Bydgoska planuje uruchomienie kierunków medycznych

Czy już wkrótce kandydaci na studia na Politechnice Bydgoskiej będą mogli studiować na kierunkach medycznych? Uczelnia potwierdza, że rozpoczęła już przygotowania.

Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich informuje o planach poszerzenia struktury uczelni o Wydział Medyczny.

Coraz więcej europejskich uczelni technicznych stawia na kształcenie lekarzy i inżynierów medycznych, stąd też nikogo nie dziwi, że taki trend zaczynamy obserwować również w naszym kraju. Po tym, jak wniosek o utworzenie kierunku lekarskiego złożyła Politechnika Wrocławska, drugą polską politechniką, która zajmie się kształceniem kadr medycznych będzie Politechnika Bydgoska.

– Hasło tej uczelni mówi, że świat potrzebuje inżynierów. Potrzebuje także lekarzy. To jest bardzo dobra wiadomość, że uczelnia chce uruchomić kierunki medyczne. Dzisiaj medycyna jest oparta przecież na myśli inżynierów i wyspecjalizowanych urządzeniach technicznych – Zbigniew Ostrowski, wicemarszałek województwa kujawsko-pomorskiego.

– Bardzo się cieszę z ambitnych planów Politechniki. Wielokrotnie zachęcaliśmy bydgoskie uczelnie do tworzenia kierunków medycznych. Bardzo się cieszę, że Pan Rektor podejmuje się tego zadania. Uczelnia może liczyć na nasze wsparcie – wiceprezydent Bydgoszczy Iwona Waszkiewicz.

Więcej informacji dotyczących planów związanych z uruchomieniem kierunków medycznych PBŚ przedstawi wkrótce na specjalnej konferencji prasowej. 

(Na podstawie informacji prasowej Politechniki Bydgoskiej)

ZOBACZ RÓWNIEŻ: POLITECHNIKA BYDGOSKA – AKTUALNOŚCI, REKRUTACJA NA STUDIA

CZYTAJ TAKŻE:

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia