Kierunki studiówKierunki studiów GdańskNoweStudia GdańskStudia psychologiczne

Psychologia – Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku

PSYCHOLOGIA – NOWOŚĆ w ofercie kształcenia Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku.

Dynamiczne zmiany zachodzące w społeczeństwie, natłok codziennych obowiązków, szybkie tempo życia, to tylko niektóre z przyczyn, sprawiających że coraz więcej osób nie radzi sobie z wyzwaniami codziennego dnia. W takich sytuacjach niezbędne okazuje się wsparcie specjalisty, który pomoże nam w zrozumieniu własnych emocji i osiągnięciu harmonii w życiu. Trudności wywodzące się z kondycji psychicznej i emocjonalnej człowieka, stają się często przyczyną wielu innych, poważniejszych problemów. Dlatego dla tak wielu z nas pomoc psychologiczna staje się niezastąpionym sposobem na radzenie sobie z rzeczywistością.

Nieustające zapotrzebowanie na ekspertów z zakresu psychologii, a także niesłabnąca popularność tego kierunku wśród kandydatów na studia, to dowód na to, jak wiele możliwości i perspektyw zawodowych stwarza ukończenie studiów z zakresu psychologii. Jednolite studia magisterskie w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku to doskonały wybór dla osób, których fascynuje wiedza na temat tajników ludzkiej natury, systemu budowania relacji, podłoża ludzkich emocji i innych, rozległych obszarów związanych z psychiką człowieka.

Dlaczego Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku?

Podczas pięcioletnich studiów magisterskich o profilu praktycznym, student pozna schemat działania mechanizmów rządzących ludzkim zachowaniem i motywacją. Uzyska wiedzę niezbędną do zrozumienia wewnętrznych przeżyć człowieka, budzących się w nim emocji oraz tego jaki wpływ mają one na dalsze funkcjonowanie jednostki w społeczeństwie.
Studenci kierunku psychologia wykształcą w sobie również szereg kompetencji miękkich, które niezbędne są do prawidłowej komunikacji z pacjentem. Duża ilość zajęć praktycznych umożliwi zapoznanie się z różnymi przypadkami zaburzeń i problemów, rozwinie umiejętność precyzyjnej oceny stanu pacjenta, a także pozwoli na ukierunkowanie swojego kształcenia zgodnie z zainteresowaniami poprzez wybór jednej z dostępnych ścieżek kształcenia: psychologia kliniczna, psychoterapia, neuropsychologia. Każda z oferowanych ścieżek stanowi zbiór sumiennie dobranych zajęć, które umożliwiają studentowi rozwój w wybranym obszarze psychologii. Doskonałe przygotowanie do pracy w zawodzie gwarantuje wieloletnie doświadczenie Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku w kształceniu ekspertów z zakresu nauk o zdrowi i nauk medycznych, a także wyselekcjonowana kadra specjalistów, wśród których znajdują się eksperci z zakresu psychologii klinicznej, psychiatrii, neuropsychologii, seksuologii, psychologii sportu, psychologii transportu, pedagogiki, coachingu czy doradztwa zawodowego.  

Dla kogo przeznaczony jest kierunek psychologia?

Zawód psychologa zakłada nieustanny kontakt z drugim człowiekiem, nie tylko z pacjentem, ale również ze współpracownikami. Z tego względu kandydaci powinni cechować się otwartością na zmiany i problemy innych ludzi, cierpliwością i wytrwałością, szacunkiem i tolerancją w zakresie poglądów, przekonań i postaw  oraz wyróżniać się wysokim poziomem komunikatywności, umiejętnością pracy w zespole oraz współpracą ze specjalistami, empatią, cierpliwością i wrażliwością. Niezbędne będą również życzliwość, uczciwość, taktowność i dyskrecja, czyli wysoka świadomość etyczna, ale także dojrzałość, odporność na stres, świadomość swoich mocnych i słabych stron, odpowiedzialność i umiejętność samokontroli, szybkiego podejmowania decyzji w tym gotowość do rozwiązywania problemów niestandardowych. Dobry psycholog to osoba, która obserwuje zachowanie nie tylko jednostki , ale również społeczeństwa. Dlatego wraz ze zmianami zachodzącymi w otoczeniu, konieczne jest uaktualnianie i poszerzanie wiedzy. Student kierunku psychologia powinien zatem posiadać gotowość do ciągłego rozwoju i świadomość potrzeby samodoskonalenia.

Jeżeli chcesz zrozumieć tajniki funkcjonowania ludzkiej psychiki, a zdobytą wiedzę wykorzystać pomagając innym w radzeniu sobie z problemami, wybór kierunku psychologia jest idealną propozycją. Podjęcie jednolitych pięcioletnich studiów magisterskich, pozwoli Ci na zdobycie kompetencji do wykonywania jednego z najbardziej uniwersalnych zawodów zaufania publicznego i otworzy szerokie spektrum możliwości zawodowych.

Rekrutacja na kierunek psychologia w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku trwa do 30 września. Postaw na wysoką jakość kształcenia, profesjonalizm i doświadczenie.

Szczegółowy opis kierunku dostępny jest na: https://www.wsz.pl/studia-jednolite-magisterskie/psychologia/

ZOBACZ RÓWNIEŻ: WYŻSZA SZKOŁA ZDROWIA W GDAŃSKU – AKTUALNOŚCI, REKRUTACJA NA STUDIA

CZYTAJ TAKŻE:

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Gdańsku i woj. pomorskim:

Studia w Gdańsku

Kierunki studiów w Gdańsku

Rekrutacja na studia w Gdańsku

Uczelnie Gdańsk

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia