Rekrutacja BiałystokRekrutacja na studiaStudia BiałystokStudia chemiczne

Rekrutacja na studia chemiczne w Białymstoku

Kierunki chemiczne nie należą jeszcze do tych najpopularniejszych wśród kandydatów. Jednak ich praktyczny wymiar i często bardzo atrakcyjne perspektywy zatrudnienia powodują, że coraz więcej osób chce studiować chemię lub inne kierunki związane z tą dziedziną nauki. Sprawdzamy, która uczelnia rekrutuje na kierunki chemiczne w Białymstoku.

Chcesz studiować chemię w Białymstoku? Zamierzasz wziąć udział w rekrutacji na ten właśnie kierunek? Informacja podstawowa jest taka, że dobrą dla ciebie ofertę przygotował Uniwersytet w Białymstoku. Od roku akademickiego 2022/2023 można uczęszczać na zajęcia z wybranego przez Ciebie bloku specjalnościowego: chemia kryminalistyczna, chemia medyczna, chemia nanomateriałów, chemia kosmetyczna, chemia (o profilu ogólnym).

Te studia proponuje kandydatom Wydział Chemii UwB.

Przedmioty brane pod uwagę w postępowaniu w sprawie przyjęcia na studia:

  • biologia, chemia, fizyka, fizyka i astronomia, matematyka.

Drugim kierunkiem na tym wydziale jest Jakość i bezpieczeństwo środowiska. Kierunek z dużą ilością chemii ale o charakterze bardziej interdyscyplinarnym.

Przedmioty brane pod uwagę w postępowaniu w sprawie przyjęcia na studia:

  • biologia, chemia, fizyka, fizyka i astronomia, geografia, matematyka

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach dowiesz się na stronie: studia chemiczne Białystok. Interesujesz się naukami ścisłymi, bawią cię działania w laboratoriach, cieszą eksperymenty i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia chemiczne.

Czytaj również

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Białymstoku.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Białymstoku:

Studia w Białymstoku

Kierunki studiów w Białymstoku

Rekrutacja na studia w Białymstoku

Uczelnie Białystok

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia