Kierunki studiów SzczecinStudia rolniczeStudia Szczecin

Rolnictwo – studia w Szczecinie

Interesują Cię studia rolnicze w Szczecinie? Chcesz studiować na kierunku rolnictwo?

Czy warto studiować na kierunku rolnictwo?

Rolnictwo to kierunek łączący nauki przyrodnicze i techniczne. W programie studiów duży nacisk położony jest najczęściej na przedmioty takie jak biologia, wiedza o środowisku, chemia, ale również wiedza i umiejętności zawodowe z zakresu produkcji zwierzęcej i roślinnej, ekonomiki i organizacji gospodarstw, rynków produktów rolniczych, a także nowoczesnych zastosowań technologii informatycznych. Rolnictwo jest bardzo ważną gałęzią gospodarki, a zapotrzebowanie na specjalistów produkcji i kontroli żywności, a także innych związanych z szeroko pojętym rolnictwem (agrobiologia, agroekonomia, agronomia, agrobiznes, agroturystyka, doradztwo agrotechniczne, doradztwo rolnicze, kształtowanie środowiska) jest zawsze aktualne.

Rolnictwo we Szczecinie – gdzie studiować?

Rolnictwo (studia inżynierskie) znajdziesz w ofercie Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie (ZUT).

Rolnictwo na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie

Absolwent kierunku rolnictwo, prowadzonego przez Wydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa ZUT w Szczecinie, jest specjalistą rolnikiem dysponującym poszerzoną wiedzą biologiczno-chemiczną, technologiczną i techniczną z zakresu produkcji rolniczej, w tym szczególnie produkcji roślinnej, a także znajomością metod analizy ekonomicznej oraz organizacji i zarządzania gospodarstwem produkcyjnym i agroturystycznym.

Studenci mają możliwość odbycia części studiów w uczelniach zagranicznych w ramach programu Erasmus+, wyjazdu na praktyki zagraniczne, zakwaterowania w domu studenckim, korzystania ze stołówki czy akademickiego ośrodka jeździeckiego.

Perspektywy zawodowe absolwenta kierunku rolnictwo:

  • produkcja roślinna i zwierzęca w gospodarstwach;
  • gospodarstwa agroturystyczne,
  • stacje hodowli, kwarantanny i ochrony roślin;
  • doradztwo rolnicze;
  • przemysł rolno-spożywczy;
  • administracja rządowa i samorządowa;
  • szkolnictwo.

Kierunek rolnictwo w Szczecinie

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach dowiesz się na stronie: Studia rolnicze Szczecin. Interesujesz się nowoczesnym rolnictwem, zasadami hodowli zwierząt lub produkcją żywności i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia rolnicze.

CZYTAJ TAKŻE:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Szczecinie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Szczecinie:

Studia w Szczecinie

Kierunki studiów w Szczecinie

Rekrutacja na studia w Szczecinie

Uczelnie Szczecin

Czemu nie? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia