Kierunki studiów PoznańStudia PoznańStudia rolnicze

Rolnictwo – Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Program studiów na kierunku rolnictwo obejmuje treści kształcenia w zakresie szeroko rozumianej agronomii, hodowli i nasiennictwa oraz ochrony roślin, a także aspekty technologiczne, ekologiczne i ekonomiczno-społeczne z zakresu rolnictwa.

Dziś liczba mieszkańców Ziemi jest dwukrotnie wyższa niż 50 lat temu, natomiast do 2050 roku będzie nas 9,7 miliarda. To stawia przed branżą rolniczą nowe wyzwania. Czeka nas nie tylko postępująca cyfryzacja, ale też dbanie o to, aby produkcja była jak najbardziej wydajna, by sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na żywność. Jednocześnie ważnym jest, aby cały proces produkcji nie wpływał negatywnie na środowisko. Wybierz kierunek rolnictwo i zostań specjalistą hodowli i nasiennictwa oraz ochrony roślin. Zarządzaj produkcją i infrastrukturą z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Stań się częścią ekoenergetyki przyszłości, współpracując w biogazowniami czy efektywnie wykorzystując nieużytki.

Perspektywy po studiach

  • Gospodarstwa rolne
  • Koncerny fitofarmaceutyczne
  • Koncerny nawozowe
  • Firmy z branży produkcji materiału siewnego i hodowli roślin
  • Dystrybutorzy środków ochrony roślin, nawozów i materiału siewnego
  • Doradztwo rolnicze
  • Prowadzenie działalności gospodarczej związanej  z usługami, handlem i produkcją rolną
  • Administracja państwowa i samorządowa (rolnictwo)

Czytaj więcej – Rolnictwo

Źródło: Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia rolnicze Poznań. Interesujesz się nowoczesnym rolnictwem, zasadami hodowli zwierząt lub produkcją żywności i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia rolnicze w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Poznaniu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Poznaniu:

Studia w Poznaniu

Kierunki studiów w Poznaniu

Rekrutacja na studia w Poznaniu

Uczelnie Poznań

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia