Kierunki studiówKierunki studiów LublinStudia filologiczneStudia humanistyczneStudia Lublin

Rusycystyka w Lublinie

Studia na kierunku rusycystyka kształci specjalistów, którzy biegle posługują się językiem rosyjskim. Kierunek znaleźć można w ofercie Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie.

Kierunek rusycystyka na UMCS w Lublinie kształci wysoko wykwalifikowanych specjalistów, którzy nie tylko biegle posługują się językiem rosyjskim i drugim językiem słowiańskim (bułgarskim, ukraińskim lub białoruskim), lecz także posiadają wiedzę o współczesnej Rosji, kulturze i mentalności słowiańskiej.

Rynek pracy potrzebuje specjalistów ze znajomością języków wschodniosłowiańskich w takich zawodach, jak funkcjonariusz Straży Granicznej, agent celny, pracownik administracji czy dziennikarz. Rusycystykę na UMCS-ie tworzy międzynarodowa kadra dydaktyczna. Wśród nauczycieli akademickich są Polacy oraz rodzimi użytkownicy języka rosyjskiego, białoruskiego i bułgarskiego.

Specjalności

Na kierunku rusycystyka możesz wybrać jedną z trzech specjalności:

  • język rosyjski z językiem angielskim w obsłudze ruchu granicznego

Zdobędziesz niezbędne kwalifikacje i umiejętności praktyczne w zakresie obsługi celnej i ruchu granicznego oraz kompetencje interkulturowe. Poznasz specjalistyczny język rosyjski i angielski, dokumentację handlowo-celną, zdobędziesz wiedzę z zakresu współpracy transgranicznej i prawa celnego.  

  • język rosyjski z językiem angielskim w logistyce

Poznasz słownictwo specjalistyczne z zakresu logistyki (transport, spedycja, handel) w języku rosyjskim i angielskim oraz zdobędziesz umiejętności praktyczne związane z komunikacją służbową i obsługą nowoczesnych systemów logistycznych; uzyskasz niezbędną wiedzę na temat regulacji prawnych w zarządzaniu międzynarodowym łańcuchem dostaw.

  • język rosyjski w biznesie

Opanujesz terminologię języka biznesu, marketingu, ekonomii i prawa, poznasz dokumentację fachową oraz wzorce zachowań kulturowych w komunikacji i nauczysz się je praktycznie wykorzystywać w działaniach zawodowych (np. w negocjacjach oraz w nawiązywaniu kontaktów biznesowych).

Co po studiach?

Dzięki znajomości języka rosyjskiego, kultury i mentalności słowiańskiej możesz pracować w instytucjach krajowych i międzynarodowych, w podmiotach gospodarczych, urzędach, jak również w sektorze usług turystycznych i administracyjnych, w branży transport – spedycja – logistyka, w branży informacyjno-medialnej jako analityk i komentator życia politycznego, społecznego i kulturalnego krajów rosyjskojęzycznych. 

Kompetencje językowe i interkulturowe otwierają Ci drogę do służby państwu polskiemu jako funkcjonariuszowi w placówkach związanych z obsługą ruchu granicznego/celnego, w jednostkach Straży Granicznej, służbach specjalnych powołanych do ochrony bezpieczeństwa wewnętrznego kraju.

Rekrutacja

Rekrutacja odbywa się na podstawie wyników z egzaminów maturalnych. Należy wybrać jeden przedmiot spośród: język obcy nowożytny, język polski.

O kierunkach filologicznych dowiedzieć się możesz więcej dzięki stronie Studia filologiczne Lublin. Szukasz innych propozycji, poszukujesz dla siebie atrakcyjnej alternatywy na polskich uczelniach – zobacz – studia filologiczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Lublinie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Lublinie:

Studia w Lublinie

Kierunki studiów w Lublinie

Rekrutacja na studia w Lublinie

Uczelnie Lublin

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia