Kierunki studiów KatowiceNoweStudia Katowice

Śląski Uniwersytet Medyczny – nowe kierunki studiów

Śląski Uniwersytet Medyczny uruchomi dwa nowe kierunki studiów: chemia kosmetyczna oraz trener zdrowia, które będą odpowiedzią na aktualne zapotrzebowanie rynku pracy na specjalistów z tych zakresów.

Śląski Uniwersytet Medyczny informuje, że kierunek chemia kosmetyczna będzie realizowany na Wydziale Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu, natomiast kierunek trener zdrowia na Wydziale Zdrowia Publicznego w Bytomiu.

Największy nacisk podczas kształcenia na kierunku chemia kosmetyczna położony będzie na uzyskanie umiejętności wytwarzania produktów kosmetycznych oraz wiedzy na temat oddziaływania preparatów kosmetycznych na człowieka i środowisko. Ponadto, studenci tego kierunku otrzymają również kompetencje w zakresie zarządzania poszczególnymi etapami procesu produkcji preparatów kosmetycznych oraz z zakresu projektowania tych procesów. 

W grupie przedmiotów obowiązkowych planuje się m.in. zajęcia: badania in vitro w kosmetologii, biotechnologia kosmetyków, budowa skóry i przydatków, chemia analityczna w badaniu jakości kosmetyków, czy chemia fizyczna.

Studia na kierunku trener zdrowia odpowiadają na rosnące zapotrzebowanie programami kształcenia w obszarze nauk o zdrowiu, wynikające nie tylko z negatywnych wskaźników epidemiologicznych w obszarze chorób związanych ze stylem życia, ale także ze zwiększającą się świadomością zdrowotną populacji. Studenci będą się także uczyć na temat aktywizacji osób starszych, czy planowaniu treningu sportowego dzieci i młodzieży. Zapoznają się również z ekodietetyką.

Absolwent kierunku będzie mógł świadczyć usługi zarówno dla konsumentów i przedsiębiorców na rynku prywatnym, jak i w jednostkach sektora publicznego, takich jak m.in. urzędy gmin, powiatów i województw, w placówkach oświatowych, czy służbach zbrojnych. Ponadto trenerzy zdrowia mogą także wspierać organizacje non-profit w realizacji ich celów statutowych, powiązanych z zadaniami z zakresu zdrowia publicznego.

Więcej informacji na stronie Uczelni

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Katowicach:

Studia w Katowicach

Kierunki studiów w Katowicach

Rekrutacja na studia w Katowicach

Uczelnie Katowice / woj. śląskie

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia