Kierunki studiów KatowiceStudia KatowiceStudia medyczne

Trener zdrowia – Śląski Uniwersytet Medyczny

Trener zdrowia to nowy kierunek studiów proponowany przez Wydział Zdrowia Publicznego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Śląski Uniwersytet Medyczny proponuje kandydatom kierunek studiów trener zdrowia (prowadzony przez Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu). Studia odpowiadają na rosnące zapotrzebowanie programami kształcenia w obszarze nauk o zdrowiu, wynikające nie tylko z negatywnych wskaźników epidemiologicznych w obszarze chorób związanych ze stylem życia, ale także ze zwiększającą się świadomością zdrowotną populacji.

Absolwent kierunku będzie mógł świadczyć usługi zarówno dla konsumentów i przedsiębiorców na rynku prywatnym, jak i w jednostkach sektora publicznego, takich jak m.in. urzędy gmin, powiatów i województw, w placówkach oświatowych, czy służbach zbrojnych. Ponadto trenerzy zdrowia mogą także wspierać organizacje non-profit w realizacji ich celów statutowych, powiązanych z zadaniami z zakresu zdrowia publicznego.

W grupie przedmiotów obowiązkowych w ramach tego kierunku planuje się m.in. następujące zajęcia jak:

  • pierwsza pomoc przedmedyczna,
  • bioetyka,
  • fizjologia zdrowego stylu życia,
  • czy żywienie prozdrowotne.

Studenci będą się także uczyć na temat aktywizacji osób starszych, czy planowaniu treningu sportowego dzieci i młodzieży. Zapoznają się również z ekodietetyką.

Miejscem praktyk będą wybrane przez studentów placówki edukacyjne tj. publiczne i niepubliczne przedszkola, szkoły podstawowe, szkoły ponadpodstawowe, placówki opiekuńczo-wychowawcze, uniwersytety III wieku lub instytucjonalne tj. ośrodki pomocy społecznej, ośrodki pomocy rodzinie, ośrodki leczenia uzależnień, gabinety i środki rehabilitacyjne, sanatoria, kluby sportowe, SPA i wellness.

Odwiedź stronę Śląskiego Uniwersytetu Medycznego

Więcej informacji o kierunkach medycznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia medyczne Katowice. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z medycyną, zdrowiem i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia medyczne.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Katowicach.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Katowicach:

Studia w Katowicach

Kierunki studiów w Katowicach

Rekrutacja na studia w Katowicach

Uczelnie Katowice / woj. śląskie

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia