Kierunki studiówKierunki studiów Bielsko-BiałaStudia Bielsko-BiałaStudia społeczne

Socjologia – Uniwersytet Bielsko-Bialski

Studia na kierunku socjologia na UBB to szerokie możliwości wykonywania pracy na stanowiskach wymagających wiedzy z zakresu komunikacji społecznej i interpersonalnej lub zarządzania zasobami ludzkimi.

Uniwersytet Bielsko-Bialski ma w swojej ofercie kierunek studiów socjologia, który skierowany jest do osób ciekawych świata, twórczych, kreatywnych umysłów.

Specjalności:

  • Komunikacja społeczna i nowe media,
  • Socjologia organizacji i zarządzania zasobami ludzkimi.

Specjalność Komunikacja społeczna i nowe media to zakres wiedzy o procesach tworzenia świata, konstruowania własnego środowiska wizualnego i komunikowania się dzięki współczesnym mediom. Specjalność Komunikacja społeczna i nowe media wyposaża studentów w umiejętność projektowania komunikacji werbalnej i niewerbalnej, szczególnie komunikacji pomiędzy ludźmi wywodzącymi się z różnych grup, kultur i subświatów. Absolwenci tej specjalności podczas zajęć nabywają m.in. kompetencje umożliwiające analizowanie procesów komunikacyjnych zachodzących w różnych kontekstach społecznych, poznają mechanizmy działania mass mediów i reklamy, a także uczą się przygotowywać kampanie z zakresu działań komunikacyjnych PR. Są przygotowani do pracy w instytucjach publicznych, prywatnych i non profit, łącząc wiedzę socjologiczną z kompetencjami kluczowymi w realiach społeczeństwa informacyjnego i praktycznymi zastosowaniami wiedzy socjologicznej w zakresie komunikacji społecznej (reklama, wizualizacja, socjotechnika, marketing społeczny i polityczny, działania z zakresu PR) i w zakresie nowych mediów.

Specjalność Socjologia organizacji i zarządzania zasobami ludzkimi łączy w sobie zarówno wiedzę z zakresu socjologii, jak i zarządzania. Absolwenci tej specjalności uczą się jak skutecznie przewodzić, zarządzać, motywować czy kierować. Ponadto uzyskują umiejętności i kompetencje w zakresie psychospołecznych uwarunkowań zarządzania zasobami ludzkimi, komunikacji interpersonalnej, w tym negocjacji i rozwiązywania konfliktów oraz złożonego procesu rekrutacji, selekcji i rozwoju pracowników w różnego typu organizacjach i przedsiębiorstwach, w szczególności w przedsiębiorstwach międzynarodowych, organizacjach i instytucjach publicznych i non-profit, a także w szkolnictwie podstawowym i średnim oraz instytucjach kultury.

Kierunek socjologia na studiach w Bielsku-Białej

Więcej informacji o kierunkach społecznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia społeczne Katowice. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z tkanką życia społecznego, bezpieczeństwem, mediami, komunikacją i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia społeczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Katowicach.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Katowicach:

Studia w Katowicach

Kierunki studiów w Katowicach

Rekrutacja na studia w Katowicach

Uczelnie Katowice / woj. śląskie

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia