Socjologia w Słupsku
Kierunek studiów socjologia pozwala zdobyć nie tylko interdyscyplinarną wiedzę i uniwersalne umiejętności, ale również określoną specjalizację w zakresie integracji europejskiej, kryminologii i socjologii penitencjarnej lub prewencji kryminalnej z socjopsychologią.
Studia na kierunku socjologia, które proponuje kandydatom Uniwersytet Pomorski w Słupsku, kształcą przyszłych specjalistów integracji europejskiej, kryminologów i socjologów penitencjarnych (zależnie od wybranej ścieżki kształcenia).
Ścieżki kształcenia:
- Integracja europejska,
- Kryminologia i socjologia penitencjarna,
- Prewencja kryminalna z socjopsychologią.
Studenci ścieżki kształcenia Integracja europejska oprócz wiedzy, umiejętności i kompetencji w dziedzinie nauk społecznych z zakresu socjologii zdobywają także zasób wiedzy, umiejętności i kompetencji społecznych z zakresu nauk o polityce i administracji, ekonomii, funkcjonowania stosunków międzynarodowych oraz zarządzania projektami.
Studenci ścieżki kształcenia Kryminologia i socjologia penitencjarna zdobywają ogólną wiedzę o charakterze interdyscyplinarnym z zakresu socjologii, psychologii, pedagogiki, kryminologii oraz prawa, poznają także wybrane aspekty prawa karnego oraz kompetencje Policji i innych służb bezpieczeństwa i porządku publicznego. Absolwenci będą przygotowani do pracy z osobami, które weszły w konflikt z prawem bądź też są zagrożone nieprzystosowaniem społecznym.
Studenci ścieżki kształcenia Prewencja kryminalna z socjopsychologią zyskują rzetelne przygotowanie teoretyczne o charakterze interdyscyplinarnym – wiedzę z zakresu kryminologii, wiktymologii, postępowania sądowo-kryminalnego, specyfiki pracy służb mundurowych. Studenci zdobywają także pogłębioną wiedzę i umiejętności dotyczące metod i technik pracy z osadzonymi, uzależnionymi, ofiarami i sprawcami przestępstw i ich rodzinami oraz przeciwdziałania demoralizacji i zachowaniom przestępczym. Absolwent będzie wyposażony w wiedzę i umiejętności praktyczne pozwalające rozpoznawać czynniki, które stwarzają ryzyko wystąpienia różnorodnych zagrożeń kryminalnych i społecznych lub sytuacji kryzysowych. Korzystając z posiadanych narzędzi, analizuje mechanizmy zjawisk kryminogennych, diagnozuje patologie społeczne oraz rozpoznaje potrzeby środowisk patologicznych i zagrożonych.
Perspektywy zawodowe:
- instytucje administracji rządowej i samorządowej,
- biznes,
- przedsiębiorstwa współpracujące z krajami Unii Europejskiej,
- struktury Unii Europejskiej,
- ośrodki kulturalne,
- organizacje pozarządowe,
- ośrodki badań społecznych,
- ośrodki prognozowania społecznego,
- instytucje profilaktyczne, prewencyjne, wychowawcze i korekcyjne,
- zakłady karne,
- zakłady wychowawcze i poprawcze,
- zespoły kuratorskiej służby sądowej,
- służby mundurowe,
- fundacje i stowarzyszenia (koordynatorzy, twórcy i realizatorzy projektów profilaktycznych).
Kierunek socjologia w Słupsku
Więcej informacji o kierunkach społecznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia społeczne Gdańsk. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z tkanką życia społecznego, bezpieczeństwem, mediami, komunikacją i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia społeczne w Polsce.
CZYTAJ RÓWNIEŻ:
Kryminologia – Akademia Finansów i Biznesu Vistula, Filia w Gdańsku
Studia społeczne w Gdańsku
Praca socjalna – Uniwersytet Gdański
Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Gdańsku i Trójmieście.
Zobacz poświęcone studiom w Gdańsku:
Studia w Gdańsku
Kierunki studiów w Gdańsku
Rekrutacja na studia w Gdańsku
Rodzaje studiów w Gdańsku
Uczelnie Gdańsk
Udostępnij: